bieszczady podróżfot. pixabay.com/jarekgrafik

Byliście w Bieszczadach? Ostoja ciszy i spokoju

Bieszczady są wyjątkowym miejscem dla wielu Polaków. Pojawiały się w wierszach, piosenkach, czy na obrazach. Są wymarzoną wakacyjną destynacją dla miłośników gór. Chociaż w tym momencie podróż jest niemożliwa, połoniny zaczekają na nas, gdy pandemia się skończy.

A gdyby tak rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady? Wielu z nas z pewnością chciałoby teraz tak postąpić, jednak na chwilę obecną jest to niemożliwe. Możemy jednak na chwilę odewać się od rzeczywistości i powędrować myślami w stronę połonin.

Nie tylko koronawirus. Polska ma jeszcze kolejny, bardzo poważny problemNie tylko koronawirus. Polska ma jeszcze kolejny, bardzo poważny problemCzytaj dalej

Bieszczady zaczekają na turystów

Obecna sytuacja epidemiologiczna uniemożliwia nam podróże. Zamknięci w czterech ścianach bardzo chcielibyśmy wyjechać, najchętniej gdzieś daleko od zmartwień, gdzie umysł mógłby wypocząć. Marzeniem byłyby Bieszczady, które stoją teraz opuszczone przez turystów.

Najbardziej charakterystyczne dla Bieszczad są połoniny. Turyści z całej Polski zjeżdżają się, żeby przejść szlak wiodący wzdłuż nich. Najbardziej znane są połoniny Caryńska i Wetlińska. Pierwsza rozciąga się między dolinami Prowczy i Wołosatego na długość 4 km. Druga jest dwukrotnie dłuższa i ciągnie się w granicach Bieszczadzkiego Parku Narodowego.

Najwyższym szczytem Bieszczad jest Tarnica, której wysokość sięga 1346 m n.p.m. Nie są to najwyższe polskie góry, ale z całą pewnością panorama jest równie piękna jak w wyższych punktach. Wędrówkę można rozpocząć czerwonym szlakiem w Ustrzykach Górnych lub niebieskim w Wołosatem.

Stolicą regionu są Ustrzyki Dolne, które również są świetną bazą wypadową dla turystów. Zaczyna się tam malowniczych szlaków pieszych i rowerowych. W mieście można zwiedzić Muzeum Przyrodnicze Bieszczadzkiego Parku Narodowego, gdzie można bliżej poznać kulturę górali, okoliczną przyrodę oraz budowę geologiczną gór.

Dzisiaj grzeje: 1. Niewiarygodny widok na plaży. Były ich setki tysięcy, wezwano służby
2. Morawiecki zabrał głos w kwestii zamkniętych granic. Musimy uzbroić się w cierpliwość

Bieszczady zajmują szczególne miejsce w sercach wielu Polaków. Na razie wyjazd gdziekolwiek jest niemożliwy, ale możemy być jednak spokojni - góry będą stać i czekać na nas po zakończeniu pandemii.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wicepremier wygadał się ws. ograniczeń w Polsce. Wielka zmiana w handlu i kościołach, zła wiadomość dla rodziców
  2. Sanepid opublikował miejsca w których Polacy zarażają się wirusem. Wizyty w niektórych nie możesz uniknąć
  3. Hotele mogą przeżyć ogromne trzęsienie ziemi. Właściciele: nie tylko gwiazdki będą się liczyć
  4. Europa zamarła, zabrzmiał dzwon, miliony ludzi przeszły ciarki. Niezwykła chwila w rocznicę pożaru perły Francji
  5. Cały świat myślał, że zdjęcie krokodyli jest przełomowe. Prawda okazała się zupełnie inna, fotograf wyjawił całą prawdę
  6. Smutna wiadomość obiegła cały świat. Nie żyje człowiek, którego kochały miliony. Zawodnicy w żałobie

Następny artykuł