bieszczady urlop w górachFot. Pixabay.com/borkat/zdjęcie poglądowe

Polacy masowo jadą w jedno miejsce. Jedna grupa ma powód do wielkiej złości

Bieszczady przeżywają prawdziwe oblężenie od chwili poluzowania obostrzeń w Polsce. Turyści spędzają tam wolny czas, jedna grupa jednak jest wściekła.

Bieszczady to jedne z najczęściej odwiedzanych gór w Polsce. Turyści uwielbiają je za cudowne widoki, atrakcyjne trasy oraz błogi spokój, jaki w nich panuje. Przez pandemię ten turystyczny region przeżywał kryzys, poluzowanie obostrzeń jednak przyniosło ulgę dla wielu ośrodków kulturalnych oraz hoteli. Niestety nie wszyscy mają powód do radości - jedna grupa przeżyła bolesne rozczarowanie i ma powód do wściekłości.

Tragiczna wiadomość rano, katastrofa kolejowa u naszych sąsiadów. 200 pasażerów jechało pociągiemTragiczna wiadomość rano, katastrofa kolejowa u naszych sąsiadów. 200 pasażerów jechało pociągiemCzytaj dalej

Bieszczady przeżywają oblężenie

Turystyka w obrębie kraju jest już możliwa, a hotele mogą funkcjonować. Przekłada się to na gwałtowny wzrost zainteresowania popularnymi lokalizacjami, co widać również w Bieszczadach.

- O ile w kwietniu, ruch na terenie Bieszczadzkiego Parku Narodowego był niewielki, tak z tygodnia na tydzień obserwujemy większe zainteresowanie wspinaczką górską. Na parkingach zajętych jest około 80 proc. miejsc - powiedział dyrektor Bieszczadzkiego Parku Narodowego, Ryszard Prędki.

Hotele oraz pensjonaty znów przyjmują gości, a właściciele cieszą się z zysków, których bardzo długo nie mieli.

- Od 4 maja nasz hotel ponownie funkcjonuje, przy czym, wyłączone z użytkowania są basen, sauna oraz gabinet masażu. Goście spożywają posiłki w restauracji, ale oczywiście, stoły ustawione są w bezpiecznej odległości - opowiada recepcjonistka jednego z hoteli w Olchowcu w rozmowie z portalem Nowiny24.

Nie wszyscy mają powód do radości

Niestety jednak nie każdy sektor świętuje. Wściekli mogą być właściciele gospodarstw agroturystycznych, które niestety świecą pustkami. Znoszone restrykcje nie przyniosły korzyści tego rodzaju działalnościom.

Dzisiaj grzeje: 1. Szumowski o ściąganiu maseczek w Polsce. Dobitne słowa
2. Wiele osób nawet nie wiedziało, że straciło oszczędności swojego życia. Upadek banku pociągnął ich za sobą

- Obserwujemy jedynie ruch na naszej stronie internetowej i w mediach społecznościowych, jednak nie przekłada się to na dokonywane rezerwacje. Myślę, że brak turystów wynika przede wszystkim z obawy przed zakażeniem koronawirusem. Ludzie nagminnie tracą również pracę i nie mają pieniędzy, żeby podróżować - stwierdza właścicielka jednego z tego typu obiektów w Żardence w rozmowie z Nowinami24.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Z ostatniej chwili: Komisja Europejska podjęła decyzję w sprawie otwierania granic
  2. Mężczyzna założył maskę od kostiumu. Sfinks zdębiał, jego reakcja bawi do łez
  3. Szumowski podał najnowszą wiadomość o wakacjach Polaków. Ogromne rozczarowanie
  4. Obostrzenie w Polsce przedłużone o kolejny miesiąc. Polacy będą wściekli
  5. Szpital zaatakowany, nie żyje 13 osób, również noworodki i pielęgniarki. Porażająca wiadomość ze świata
  6. Adam Małysz przekazał Polakom fatalną wiadomość. Czeka nas wielki problem, trzeba się przygotować

Źródło: Nowiny24

Następny artykuł