Bieszczady Jezioro SolińskieFot. facebook.com/ Bieszczadzkie Pogotowie Ratunkowe SP ZOZ w Sanoku

Chwile grozy na Solinie. Są poszkodowani, wezwano płetwonurków

Bieszczady każdego roku są pełne turystów, co nikogo nie dziwi. Piękne góry skrywają Jezioro Solińskie, które gwarantuje mnóstwo atrakcji. Niestety nie wszyscy wiedzą, jak należy zachowywać się na wodzie.

Bieszczady nie raz były miejscem tragedii, od której czterej mężczyźni byli o włos. W sobotę na zbiorniku wodnym pojawiła się żaglówka, lecz rejs szybko zakończył się wypadkiem. Ok. godziny 15 młodzi żeglarze znaleźli się w wodzie po przewróceniu łodzi. Ratownicy pomogli trzem młodym mężczyznom, lecz jednego nie było widać. Sternika poszukiwali płetwonurkowie.

Jest decyzja, polski rząd utrzymuje obostrzenie. Polacy muszą się przygotowaćJest decyzja, polski rząd utrzymuje obostrzenie. Polacy muszą się przygotowaćCzytaj dalej

Bieszczady przyciągają wielbicieli sportów wodnych

– Na miejscu zdarzenia okazało się, że żeglarz ma podejrzenie urazu kręgosłupa. Został on zabezpieczony na desce ortopedycznej przez ratowników z bieszczadzkiego WOPR i przekazany załodze ambulansu wodnego – informują ratownicy cytowani przez Gazetę Wyborczą. Dwóch kolejnych żeglarzy ratownicy wyciągnęli z wody i przekazali patrolowi policji wodnej.

Czwarty żeglarz będący sternikiem nie wypływał, więc do pomocy wezwano płetwonurków z Państwowej Straży Pożarnej. Odnaleźli go pod kadłubem przewróconej żaglówki i jak się szybko okazało, mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Z pewnością poniesie konsekwencje swojego zachowania, którym naraził życie swoich kolegów.

Dzisiaj grzeje: 1. Fatalna wiadomość z Mielna. Poszli "tylko" po rybę do smażalni
2. Już za 3 dni w Biedronce kupisz pół wyposażenia domu super tanio. Artykuły bez których ani rusz

Niedługo po zakończeniu akcji ratunkowej na Jeziorze Solińskim, do wody wpadło 8 osób. Nie był to jednak wypadek, a ćwiczenia skoczków spadochronowych z grupy #Reaktor24. Widowiskowe skoki to okazja do ćwiczenia akcji ratunkowych dla wszystkich jednostek służb w okolicy. Zdjęcia z akcji ratunkowej i skoków spadochronowych zostały udostępnione przez Bieszczadzkie Pogotowie Ratunkowe SP ZOZ w Sanoku na Facebooku.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Justyna Żyła będzie zachwycona. Piotr w tarapatach, poszło o jego nową dziewczynę. Internauci nie kryją oburzenia
  2. Coś niepokojącego dzieje się z Lechem Wałęsą. "Niebawem przeniosę się do wieczności"
  3. Tysiące zakażonych po jednej modlitwie. Dramatyczne wiadomości ze świata
  4. Hit, wyciekło zdjęcie Macierewicza na wakacjach. Poszalał
  5. Wysłała rodzicom zdjęcie z wakacji. Nie zauważyła jednej rzeczy, ale wstyd
  6. Zasadziła kocimiętkę w ogrodzie. Pewnego ranka zdębiała, gdy wyjrzała przez okno

Źródło: rzeszow.wyborcza.pl

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł