bieszczady tłumyfot. wikipedia.org/ Silar/ CC BY-SA 3.0/ https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.en

Porażający widok w Bieszczadach. Turyści nie mogą uwierzyć własnym oczom

Bieszczady przeżywają obecnie prawdziwe oblężenie. Turyści nie pamiętają takiego sezonu, widok jest porażający. Tłumy można zobaczyć między innymi nad bieszczadzkim morzem.

Bieszczady są ukochanymi górami wielu turystów. W tym roku tłumy turystów zdecydowały się spędzić wakacje w kraju i wyjechały właśnie na Podkarpacie. Turyści i lokalni przedsiębiorcy nie pamiętają takiego sezonu. Widok robi ogromne wrażenie.

Tragedia, nie żyje pilot, pasażer ciężko ranny. Katastrofa na zachodzie EuropyTragedia, nie żyje pilot, pasażer ciężko ranny. Katastrofa na zachodzie EuropyCzytaj dalej

Bieszczady: oblężenie turystów

Bieszczady jeszcze w maju świeciły pustkami ze względu na trwającą epidemię koronawirusa. Teraz sytuacja zmieniła się diametralnie, a turyści powrócili w góry. Obecnie wielu z nich ma ogromny problem ze znalezieniem miejsca noclegowego, ponieważ w gospodarstwach agroturystycznych, hotelach i domkach miejsca są zarezerwowane niemal do końca sierpnia. Przedsiębiorcy zwrócili uwagę, że czas, jaki turyści chcą spędzić w regionie znacznie się wydłużył - z kilku dni do nawet dwóch tygodni.

– Dzwoniłam do kilkunastu miejsc noclegowych w okolicy Cisnej i Polańczyka, żeby zamówić cztery noclegi dla mojej rodziny, niestety nie udało mi się niczego wolnego znaleźć. O ile natrafiłam na wolne terminy, to były one dostępne dopiero początkiem września. Musiałam więc wykupić nocleg koło Leska mówi Małgorzata Kustra z Tarnowa w rozmowie z portalem Nowiny24.

Miejsce noclegowe nie jest jedyną przeciwnością, którą mogą napotkać turyści - ciężko również znaleźć miejsce parkingowe przy początkach szlaków. Z danych Bieszczadzkiego Parku Narodowego wynika, że w czerwcu w góry wyszło prawie 70 tys. osób, czyli o 15 proc. więcej niż w 2019 roku. Przygotowane zostały również liczne trasy rowerowe, które czekają na cyklistów.

– Trudno powiedzieć, czy w lipcu będzie pobity rekord, bo jeszcze nie posiadamy danych liczbowych, ale podejrzewam, że może tak być – mówi Ryszard Prędki, dyrektor BdPN w rozmowie z portalem Nowiny24. – Bez wątpienia najbardziej obleganym obecnie szlakiem jest Wołosate-Tarnica oraz Muczne-Bukowe Berdo. Warto wybrać się również na nową trasę z Przełęczy Wyżnej (Przełęczy nad Berehami - 872 m n.p.m.) na Dział (1103 m n.p.m.), która jest dobrą alternatywą dla osób nie lubiących zatłoczonych miejsc.

Ogromnym zainteresowaniem cieszy się również bieszczadzkie morze, czyli Jezioro Solińskie. Na plaże w upalne dni wybrały się tłumy turystów, którzy chętnie wypożyczają rowery wodne i kajaki. Straty odnotowują jednak właściciele przystani wodnych, którzy pierwszy ruch zanotowali dopiero w połowie lipca, czyli zbyt późno aby naprawić podupadły budżet.

– Gdy jest ciepło, kąpieliska są przepełnione, jednak w pochmurne dni z frekwencją jest już kiepsko – mówi portalowi Nowiny24 Artur Tworek, kapitan żeglugi śródlądowej w Polańczyku. – Z kolei ze statków korzystają głównie osoby indywidualne, grupy zorganizowane najczęściej kupują rejsy od maja do czerwca oraz od września do października.

Restauracje i bary w tygodniu powinny mieć wolne miejsca, jednak w weekend aby zjeść obiad, będziemy musieli uzbroić się w cierpliwość - czas oczekiwania może wynieść nawet godzinę. Także powrót z gór może być niełatwy z powodu ogromnych korków.

Dzisiaj grzeje: 1. Koronawirus nad Bałtykiem. Kwarantanna w ośrodku wypoczynkowym
2. Ogromny błąd służb sanitarnych. Chodzi o 230 tys. testów na koronawirusa

– W ostatnią niedzielę z parkingu w Polańczyku w stronę ronda jechaliśmy samochodem 30 minut – mówi portalowi Nowiny24 Monika z Sanoka. – Z taką sytuacją nigdy dotąd się nie spotkałam, mimo że w Bieszczady przyjeżdżam od dawna i to praktycznie dwa razy w miesiącu. Z jednej strony dobrze, bo przedsiębiorcy w końcu coś zarobią, ale z drugiej, tłoki na chodnikach, w barach i nad wodą zniechęcają do odpoczynku nad Zalewem Solińskim. I kto by pomyślał, że kiedyś Bieszczady uchodziły za bezludny teren?

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wojciech Szczęsny krytykowany po meczu Ligi Mistrzów. "Został ośmieszony"
  2. Protest w samym centrum Warszawy, manifestujący ruszyli pod Sejm. "Mają dość"
  3. 160 osób zginęło. Tragiczne wiadomości z Polski
  4. 3 kraje zamykają się na Polaków. Kwarantanna obowiązkowa
  5. Karygodne sceny na plaży w Gdyni. Skandal, niedaleko bawiły się dzieci
  6. Sąsiedzi donieśli, że kogut pieje za wcześnie. Emerytowany właściciel został surowo ukarany

źródło: Nowiny24

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł