Białoruś blokują wszystkoFot. wikipedia/Viktar Palstsiuk

Jest fatalnie. Dramat za polską granicą przybiera na sile. Blokują wszystko, co się da

Białoruś nadal ma problemy związane z protestami antyrządowymi. Niedawno pojawiły się kolejne informacje w sprawie naszego sąsiada. Okazuje się, że rząd blokuje, co się da. Pojawił się apel Swietłany Cichanouskiej, która prosi, aby Białorusini nie dali się zastraszyć. To może być kolejna próba kontrolowania społeczeństwa.

Białoruś zmaga się z kolejnymi problemami związanymi z antyrządowymi demonstracjami, które wybuchły po wyborach prezydenckich - uznanych przez Radę Europy za sfałszowane i niedemokratyczne. Na terenie kraju zaobserwowano blokowanie mediów. Okazało się, że zablokowanych zostało ponad 70 stron internetowych. Nie przedstawiono jak dotą przyczyny tej decyzji.

TVN przekazał pilny alarm, decyzja zapadła nagle. Zagrożenie zdrowia i życiaTVN przekazał pilny alarm, decyzja zapadła nagle. Zagrożenie zdrowia i życiaCzytaj dalej

Wśród mediów zablokowanych przez Białoruś są portale opozycyjnych działaczy. Obecnie Białorusini nie mogą odtworzyć Radia Swabody, telewizji Biełsat i Euroradia. Wyłączona z użytkowania została także strona internetowa Wiasny i niezależnego Białoruskiego Stowarzyszenia Dziennikarzy. Decyzję o zablokowaniu mediów wydało ministerstwo informacji, które jendak nie podało oficjalnych przyczyn takiego postępowania.

Białoruś: ponowne blokady mediów

Białoruś zablokowała strony internetowe, wśród których znalazły się także portale partii opozycyjnych i opozycyjnych kandydatów na prezydenta, centrum praw człowieka Wiasna i alternatywnych platform wyborczych Gołos. Pełna lista nie została jednak podana opinii publicznej. W odpowiedzi na decyzję ministerstwa informacji Niezależne Białoruskie Stowarzyszenie Dziennikarzy (BAŻ) zaapelowało do rządu o zaprzestanie blokowania mediów. Portal stowarzyszenia jest wyłączony od dnia wyborów 9 sierpnia.

Zgodnie z komunikatem organizacji Białoruś nadal jest krajem, w którym władze naciskają na wolne media. Za przykład podano fakt, że że w minionym tygodniu pod pretekstem problemów w drukarni nie ukazał się ani jeden z trzech numerów popularnej „Komsomolskiej Prawdy na Białorusi”, która obszernie informowała o protestach i nadużyciach struktur siłowych. Druku nie doczekał się też numer „Narodnej Woli”. To z kolei przyczynia się do łamania konstytucyjnych praw obywateli oraz mediów.

- Najważniejsze było, by internet mieli ci, którzy u nas zajmują się informacją. Oni starali się obchodzić blokady, udostępniać listy zatrzymanych na stronie, publikowali informacje w Telegramie i innych mediach społecznościowych - słowa białoruskiego działacza społecznego, Alaksandra Bialackiego cytuje Onet.pl.

Dzisiaj grzeje: 1. Papież Franciszek nie wytrzymał. Ostre słowa, sprzeczne z naukami Jana Pawła II, wywołały prawdziwą burzę wśród wiernych
2. Wielka afera nad polskim morzem. Konsekwencje mogą być druzgocące. Wszyscy umywają ręce
3. Monika Zamachowska podzieliła się informacjami o swoim nieszczęściu. Gwiazda bardzo cierpi przez pandemię

Kandydatka w niedawnych wyborach prezydenckich Swietłana Cichanouska poprosiła, aby Białoruś nie ustawała w protestach. Działaczka zaznaczyła, aby demonstranci nie dali się zastraszyć. Obecnie Cichanouska znajduje się na Litwie. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o decyzji UE w sprawie Białorusi.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gdzie oglądać PSG - Bayern? Finał Ligi Mistrzów na żywo w tv i online, transmisja
  2. Nowy program rządu z "plusem". Obejmie grupę społeczną, która do tej pory mogła czuć się pominięta
  3. Media podały niebywałe wiadomości o Kim Dzong Unie. Podjął niespodziewaną decyzję, miało być inaczej
  4. Kobieta wyszła z knajpy bez płacenia. Kiedy kelner podszedł do jej stolika aż pobladł
  5. Janusz zbiera nawet 400 grzybów dziennie. Ma genialnie prosty, sekretny trik na grzybobranie, kto by pomyślał
  6. Porzucona suczka nie pozwalała się do siebie zbliżyć. Dopiero jeden gest ratownika sprawił, że zmieniła zdanie, wideo wzrusza do łez

Źródło: Onet.pl

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł