Białoruś. Popularne miejsce turystycznePixabay.com/jackal007

Byliście na Białorusi? Kraj ma wiele do zaoferowania turystom

Białoruś to świetny kierunek turystyczny. Dodatkowo bardzo atrakcyjny dla Polaków, ponieważ znajduje się blisko polskiej granicy. Państwo oferuje mnóstwo ciekawych miejsc. Co warto zobaczyć wybierając się do naszych wschodnich sąsiadów?

Białoruś jest znana głównie ze swojej stolicy, czyli Mińska. To miasto ma wiele do zaoferowania turystom, ponieważ to najważniejsze miejsce w kraju. Jednak są też inne miejsca, na które warto zwrócić uwagę planując podróż na Białoruś. Gdzie warto pojechać przebywając za wschodnią granicą Polski?

Śmierć ikony polskiego kina. Od 6 lat jej grób jest odwiedzany przez setki turystów. Wszyscy pamiętają jej uśmiechŚmierć ikony polskiego kina. Od 6 lat jej grób jest odwiedzany przez setki turystów. Wszyscy pamiętają jej uśmiechCzytaj dalej

Białoruś - miejsce warte zobaczenia

Mińsk, czyli stolica kraju, to centrum białoruskiej kultury. Można tam znaleźć Dom Rządowy, Bibliotekę Narodową, Czerwony Kościół, czy Centralny Ogród Botaniczny Narodowej Akademii Nauk Białorusi.

Odwiedzając naszych sąsiadów koniecznie trzeba zobaczyć Jeziora Brasławskie. Leżą są na terenie parku narodowego, który nazywa się tak samo. Znajdują się blisko granicy z Łotwą i Litwą. Jest tam prawie 50 jezior. Są to między innymi jezioro Drywiaty, jezioro Snudy, jezioro Struso i jezioro Cno. Łączą się one ze sobą dzięki małym rzeczkom, kanałom i rowom. Blisko znajdują się lasy ze szlakami turystycznymi.

Kolejna atrakcja to Dudutki, czyli kompleks muzealny razem ze skansenem. Odwiedzając to miejsce można podziwiać tradycyjną białoruską architekturę oraz zapoznać się z dawnym rzemiosłem. Organizowane są tam różne pokazy i festiwale. Miejsce uwielbiane jest też przez dzieci.

Dzisiaj grzeje: 1. Wielki skandal w WHO. Nie mieści się w głowie. Prawda wyszła na jaw
2. Wypowiedź Czarnka o kobietach jest kroplą w morzu. Nieznane wypowiedzi w rozmowach z Radio Maryja
3. Skutki są porażające. Huragan przeszedł nad Polską. Straszna noc dla części Polski

Kraj ma wiele do zaoferowania. Inne atrakcje turystyczne to między innymi Zamek w Mirze, Prypecki Park Narodowy, czy zespół pałacowo-parkowy w Nieświeżu. Byliście na Białorusi? Jeżeli tak, to podzielcie się swoimi doświadczeniami w komentarzach na Facebooku.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dramat w Łodzi. 45-latek pod wpływem wyrzucił psa do kontenera na śmieci. Tłumaczy, że miał ważny powód
  2. Klamka zapadła. Ludzie polecą na Marsa dzięki rewolucyjnej technologii. Aż ciężko uwierzyć w pomysł naukowców
  3. Polska gwiazda po cichu wzięła ślub. Wybrała obłędne miejsce, zdjęcia zapierają dech
  4. Znienacka zapytali turystów czemu chodzą bez maseczek w Zakopanem. Ich odpowiedź zwala z nóg
  5. Media przekazały najgorsze informacje, fani ze świata pogrążają się w żałobie. Nie żyje, jego pokazy były międzynarodowymi hitami
  6. Właściciel strzelił do golden retrievera. Bezcenna reakcja szczeniaka, zasłużył na Oscara

Źródło: Onet

Następny artykuł