Belgia śniegFot. Facebook/Weerman Ruben Weytjens

"Brudny śnieg" w Belgii. Nie ma nic wspólnego z przyjemnym, śnieżnobiałym puchem, który kochamy

Belgia ma bardzo poważny problem. Spadł tam tzw. brudny śnieg, który niestety nie jest idealnym materiałem do lepienia bałwanów i rzucania się śnieżkami. Związany jest z bardzo przykrym zjawiskiem.

Belgia w środę stała się miejscem niecodziennego, lecz bardzo niepokojącego zjawiska. Spadł tam pierwszy tej zimy śnieg, nie był on niestety standardowym, śnieżnobiałym opadem. Okazało się szybko, że to tzw. brudny śnieg, którego przyczyną są poważne problemy naturalne związane z zanieczyszczeniem powietrza.

9 osób nie żyje, 5 jest zaginionych, a fale są gigantyczne. Gloria sieje spustoszenie za granicą9 osób nie żyje, 5 jest zaginionych, a fale są gigantyczne. Gloria sieje spustoszenie za granicąCzytaj dalej

Opady pojawiły się w prowincji Limburgia i Antwerpii, które zlokalizowane są w północno-wschodniej części Belgii. Nad tym krajem już od dłuższego czasy znajduje się obszar wysokiego ciśnienia, przez co nie wieje tam prawie w ogóle wiatr, a w powietrzu gromadzi się wiele pyłów.

Belgia pokryła się tzw. brudnym śniegiem

Gdy wystąpi mżawka, wszystkie te pyły krystalizują się do formy, która do złudzenia przypominać może śnieg, lecz tak naprawdę wcale nim nie jest.

- To brudny śnieg - ogłosił Bram Verbruggen, specjalista od pogody, w rozmowie ze stacją VRT.

To pierwszy opad na tych terenach podczas tegorocznej zimy, wywołał jednak mieszane uczucia. Świadomość zanieczyszczeń skutecznie przestraszyła Belgów, z drugiej strony brudny śnieg utrudnił im też życie - ma poodbne właściwości, co uwielbiany, biały puch, choć diametralnie różnią się w składzie i wpływie na zdrowie człowieka. Drogi i chodniki zrobiły się więc śliskie i niebezpieczne, a na ulice musiały wyjechać pierwsze piaskarki.

Zdjęcia trafiły do sieci i zaniepokoiły internautów

W belgijskich mediach - zarówno tych tradycyjnych, jak i społecznościowych, natychmiast rozpoczęła się dyskusja nad tym niepokojącym zjawiskiem. Jak podkreśla wielu ekspertów, w takich warunkach niebezpieczne dla zdrowia może być uprawianie sportów oraz inne przejawy aktywności na zewnątrz.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Idealne ferie z rodziną? Polacy zapominają o jednym, ważnym szczególe
  2. Matka wyskoczyła z okna. Wcześniej zrobiła córce niewybaczalną rzecz
  3. Prosiła lekarzy o wykonanie badań profilaktycznych, ale się nie zgodzili. Teraz zostały jej 3 lata życia
  4. Niewiarygodne znalezisko po pożarach w Australii. Przez lata mieszkańcy nie mieli pojęcia
  5. Jedna z najpiękniejszych atrakcji Chorwacji wkrótce zostanie zamknięta. Turyści już nie wejdą do wody
  6. Masz 1 euro? Kolejne przepiękne miasteczko sprzedaje domy za bezcen
  7. Wirus 2019-nCoV coraz bliżej Polski. Nie ma na niego lekarstwa, liczba zgonów i zarażonych szybko rośnie

Źródło: Onet

Następny artykuł