Beata Pawlikowska chorowałaFot. instagram.com/@beata.pawlikowska

Tylko najbliżsi wiedzieli. Choroba powoli wyniszczała Beatę Pawlikowską, wstrząsające wyznanie

Beata Pawlikowska jest jedną z najbardziej znanych polskich podróżniczek. Niewiele osób wie, z jakimi chorobami się zmagała i jak wpłynęły na jej życie. Tylko rodzina wiedziała, z czym musi się zmagać na co dzień.

Beata Pawlikowska zwykle jest uśmiechnięta, przez co trudno wyobrazić sobie, jak ciężko było jej w życiu. Zdecydowała się na odważne wyznanie, które obnażyło prawdę o jej młodości. Chociaż dorastała w kochającej rodzinie, nie czuła się szczęśliwa. Problemy zaczęły się w liceum i wpłynęły na całe jej życie.

Stało się, władze wyspy zadecydowały. Elżbieta II może być usunięta ze stanowiska, koniec z monarchią?Stało się, władze wyspy zadecydowały. Elżbieta II może być usunięta ze stanowiska, koniec z monarchią?Czytaj dalej

W młodości czuła się samotna

Znana Polka już w szkole średniej miała kontakt z narkotykami, choć nie z własnej woli. Opuszczała lekcje, nie chciała się uczyć, a jeśli przychodziła do szkoły, to wolała rysować w zeszycie niż uważać. Czuła się nieszczęśliwa i nierozumiana, a pomimo starań jej najbliższych, także samotna. Nie może powiedzieć, by czegoś jej brakowało, lecz przy rówieśnikach nie czuła się równie piękna i mądra.

- Nienawidziłam siebie za to, że nie jestem równie ładna, mądra, dowcipna, stylowa jak inni ludzie. Próbowałam się z nimi ścigać" – powiedziała Beata Pawlikowska w wywiadzie udzielonym "Twojemu Stylowi".

Gdy miała 18 lat jej stan psychiczny się pogorszył, zaczęła odmawiać przyjmowania pokarmu. Celowo się głodziła, popadła w anoreksję. Na szczęście udało jej się wyjść z choroby bez większego uszczerbku na zdrowiu fizycznym. Rozpoczęła studia lingiwstyczne - najpierw hungarystykę, a później anglistykę, lecz żadnego z tych kierunków nie ukończyła.

Dzisiaj grzeje: 1. Tylko najbliżsi wiedzieli. Choroba powoli wyniszczała Beatę Pawlikowską, wstrząsające wyznanie
2. Radio Maryja nie odpuszcza, nie chcą dać za wygraną. Aż trudno uwierzyć w słowa, które padły na portalu rozgłośni
3. Gigantyczne kłęby dymu, kolejne zastępy straży w drodze. Pożar jest bezlitosny, mamy nagranie

Beata Pawlikowska chciała się zabić

Po epizodzie z uczelnią postanowiła wyjechać za granicę. Trafiła do Londynu, gdzie los ciężko ją doświadczył. Ponownie zaczęła zmagać się z niskim poczuciem własnej wartości, nie mogła odnaleźć dla siebie miejsca. Wtedy pojawiła się bulimia i myśli samobójcze. Po powrocie do Polski połknęła zbyt dużą liczbę tabletek, lecz jej matka dostrzegła to na czas. Dziś Beata Pawlikowska przeżywa drugą młodość u boku Amerykanina Dana Mudrocka.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gdy odnalazł zaginiony telefon, zdębiał. W galerii pojawiły się niesamowite zdjęcia złodziei
  2. Stoimy na skraju globalnej katastrofy. ONZ bije na alarm, sytuacja jest dramatyczna
  3. Zrobił pozornie zwykłe zdjęcie klifu. Kiedy wrócił do domu zauważył szczegół, od którego włos się jeży
  4. Niewiarygodne, co wyprawiali w centrum miasta w biały dzień. Przechodnie mieli mdłości, ogromny wstyd
  5. Pilny apel policji, w Niemczech odkryto zwłoki Polaka. Za pomoc ogromna nagroda
  6. Zauważył nowo narodzonego jelonka na drodze. Kierowcy nagrali, co z nim zrobił

źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł