bazylika w NiepokalanowieFot. Pixabay.com/fernandozhiminaicela/zdjęcie poglądowe

Pojechał na urlop, zaraził się koronawirusem. Popularny obiekt w Polsce zamknięty

Bazylika w jednej z polskich miejscowości została zamknięta po tym, jak po powrocie z urlopu wykryto obecność koronawirusa u jednej z osób związanych z kościołem. Miejsce kultu jest regularnie odwiedzane przez wiernych i turystów z całego kraju, dlatego postanowiono tymczasowo wyłączyć je z funkcjonowania, aby zapewnić wszystkim bezpieczeństwo.

Bazylika w Niepokalanowie pozostanie tymczasowo zamknięta. W tym czasie zaróno wierni, jak i turyści nie będą mogli odwiedzać miejsca kultu religijnego oraz innych obiektów na terenie sanktuarium. Po powrocie z urlopu jeden z zakonników otrzymał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. W związku z bezpieczeństwem kapłani zdecydowali, że świątynia będzie przez pewien czas niedostępna dla wiernych. W mediach pojawiła się już informacja o niedzielnych mszach.

Wprowadzają nowy zakaz w Tatrach. Wielu Polaków będzie oburzonychWprowadzają nowy zakaz w Tatrach. Wielu Polaków będzie oburzonychCzytaj dalej

Należąca do archidiecezji warszawskiej Bazylika w Niepokalanowie pozostanie zamknięta aż do odwołania decyzji zakonników. Nie pojawiła się jeszcze informacja w sprawie tego, jak długo może potrwać zamknięcie. Uznano jednak, że jest to niezbędne, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim zakonnikom oraz wiernym. Wpływa na decyzję miał fakt wykrycia SARS-CoV-2 u duchownego związanego z sanktuarium po tym, jak wrócił z urlopu. Nie wiadomo, w jakim stanie jest obecnie zakonnik.

Bazylika w Niepokalanowie zamknięta z powodu koronawirusa

Bazylika w Niepokolanowie będzie transmitowała niedzielne msze na kanale YouTube NIEPOKALANÓW-TV oraz za pośrednictwem Radia Niepokalanów. Zapewniono, że duchowni odprawią msze we wszystkich zamówionych intencjach. Wierni będą mogli uczestniczyć w mszach dzięki internetowi i radiu aż do momentu, gdy zakonnicy podejmą decyzję o otwarciu sanktuarium. Kapłani wystosowali również już w tej sprawie komunikat, w którym informuje o obecnej sytuacji oraz nadziejach na szybką poprawę.

- Mamy pełną świadomość, że sam fakt pojawienia się choroby w Niepokalanowie sprawia, że wielu z nas żywi głębokie obawy o zdrowie swoje i bliskich. Bądźmy jednak pełni nadziei i ufności, że Matka Boża Niepokalana i św. Maksymilian wesprze nas w tym trudnym czasie - treść komunikatu napisanego przez franciszkan cytuje serwis informacyjny RMF 24.

Dzisiaj grzeje: 1. Koniec taniej linii lotniczej. Zbankrutowała, nic się już nie da zrobić
2. Wybory prezydenckie 2020. Czym są wyniki exit poll?

Nie tylko bazylika pozostanie niedostępna. Zakonnicy zdecydowali, że tymczasowo również nie będzie można korzystać z innych obiektów sanktuarium. Wyłączona z użytku pozostanie też m.in. kaplica św. Maksymiliana. Duchowni nie przekazali informacji o stanie zdrowia zarażonego zakonnika. Wiadomo jedynie, że mężczyzna był na urlopie. Po powrocie otrzymał pozytywny wynik testu na obecność SARS-CoV-2, co wpłynęło na decyzję o zamknięciu miejsca kultu religijnego. Niedawno pisaliśmy również o lekarzach z Polski, którzy ruszyli ze wsparciem dla potrzebujących.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Anna Lewandowska pokazała swój samochód. To wart fortunę postrach szos (FOTO)
  2. Wszystko się nagrało. Ludzie nie wytrzymali i zatrzymali homofobiczną ciężarówkę za mowę nienawiści wobec LGBT i szerzenie dezinformacji, interwencja policji
  3. Tysiące Polaków dostanie bilety 80% taniej. Już pewne, można rezerwować
  4. Przykre wyznanie Ministerstwa Zdrowia o wakacjach. Nie ma już wątpliwości, niestety
  5. Cejrowski posunie się do ostateczności. Powiedział wszystko, stracił cierpliwość do rządu
  6. Pies tonął na jej oczach. Właścicielka rzuciła się do wody, fale przykryły ją

Źródło: RMF 24

Następny artykuł