Najgłębszy basen w Polscefacebook.com/deepspot

Oczy całej Europy skierowane na Polskę. Już wkrótce otwarcie

Basen to uwielbiana forma rozrywki na całym świecie. Dla niektórych to również miejsce uprawiania sportu. Teraz powstaje nowy, najgłębszy basen w Europie. Co ciekawe, będzie on w Polsce. W jakim mieście można go znaleźć?

Basen, który spowoduje, że oczy całego świata skierują się na Polskę. W jednym z miast w naszym kraju powstaje najgłębszy basen w Europie. Będzie miał aż 45 metrów głębokości. Sprawę skomentował dyrektor inwestycji.

Wystarczyła sekunda, trwa walka o życie. Dramatyczna wiadomość z PolskiWystarczyła sekunda, trwa walka o życie. Dramatyczna wiadomość z PolskiCzytaj dalej

Najgłębszy basen w Europie w Polsce

Basen znajduje się w Mszczonowie, który położony jest 45 km od Warszawy. Zbiornik będzie się składał z głównej niecki o głębokości 20 m oraz "tuby", która będzie miała aż 45 metrów głębokości. Zmieści się tam aż 8 tysięcy metrów sześciennych wody, czyli tyle samo, co w zwykłych, 25-metrowych basenach. Ma to być najgłębszy basen w Europie.

- Zalaliśmy tubę, czyli najgłębszą część naszego basenu. Mieści się w niej tysiąc metrów sześciennych wody. Napełnialiśmy ją dwa dni. Teraz robimy przerwę, zanim zaczniemy napuszczać wodę do głównej niecki basenu, będziemy obserwować konstrukcję i sprawdzać, czy wszystko działa tak, jak należy - powiedziała dla "Gazety Wyborczej" Bożena Parsons, która jest dyrektor basenu Deepspot.

Dzisiaj grzeje: 1. Łzy napływają do oczu. 24 osoby nie żyją, tragiczny początek weekendu za granicą
2. "Wiadomości" TVP znów bezstronnie? Promują Kurskiego, mocne słowa na wizji: "My nie jesteśmy, aby się cokolwiek opłacało"

Zbiornik będzie przeznaczony przede wszystkim dla nurków oraz fanów free divingu, czyli nurkowania na wstrzymanym oddechu. Będą tam organizowane także szkolenia oraz ćwiczenia dla strażaków, wojskowych i innych służb. Można tam znaleźć również inne atrakcje, jak podwodny tunel dla widzów, sale konferencyjne, szkoleniowe oraz pięć dwuosobowych pokoi gościnnych. Pokoje zostały umieszczone poniżej lustra wody.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niestety, po 22-latach odszedł. Setki uczniów w żałobie, kondolencje składa nawet prezydent
  2. Pożary w USA uchwycone przez satelitę. Gigantyczne tumany dymu i ognia
  3. Jest największy w Polsce. Chcą ewakuować ludzi, żeby go ruszyć
  4. Od dzisiaj nowe przepisy w Polsce. Każdy powinien wiedzieć
  5. Nagle runął, 50 osób może nie żyć. TVP przekazało rano dramatyczne wiadomości ze świata
  6. Ogromny nowofundland daje dziecku buziaka. Reakcja chłopca bezcenna

Źródło: Onet

Następny artykuł