Bałtyk alertfot. wikipedia/czernik.jerzy

Ostrzeżenia dla nadmorskich kurortów. Synoptycy musieli szybko działać

Bałtyk uwielbiany jest przez tysiące Polaków. Każdego roku polskie morze odwiedzane jest przez tysiące turystów. Niestety morze czasami daje o sobie znać i zaskakuje podróżnych zmienną pogodą, która niekiedy może być bardzo niebezpieczna.

Bałtyk jest cudowny o każdej porze roku. Przynajmniej takie zdanie mają miłośnicy północnych krańców Polski. Niestety czasami morze daje o sobie znać i sprawia, że może być naprawdę niebezpiecznie. Dlatego synoptycy trzymają rękę na pulsie i zawsze przed czasem wydają odpowiednie komunikaty, które chronią turystów oraz mieszkańców Polski przed zagrożeniem.

Nowe zasady wejścia do restauracji. Wielu może być zaskoczonych, nie będzie wyjątkówNowe zasady wejścia do restauracji. Wielu może być zaskoczonych, nie będzie wyjątkówCzytaj dalej

Bałtyk - alter pogodowy

Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich IMGW, który znajduje się w Gdyni, wydało w czwartek późnym wieczorem ostrzeżenie dla osób, które przebywają w nadmorskich kurortach. Sytuacja będzie niepewna, a sztorm i fale mogą zagrażać bezpieczeństwu turystów. Wydany alter to ostrzeżenie pierwszego stopnia, lecz sytuacja cały czas jest monitorowana.

Dzisiaj grzeje: 1. Zapadła decyzja. Wprowadzono obowiązkową kwarantannę dla części Polaków
2. Zakażony Polak namierzony na rajskiej wyspie. Co się dzieje?

3. Wypłacając pieniądze z bankomatu możesz się mocno zdziwić. Czekają duże zmiany przy wypłatach

Silne wiatry i sztorm nad Bałtykiem

Według synoptyków najtrudniejsza sytuacja może być we wschodniej części strefy brzegowej, czyli od Latarni Morskiej Rozewie do wschodniej granicy Polski. Wiatr, który nadejdzie, może sięgnąć w porywach nawet 7 stopni w skali Beauforta. Czyli siła wichury wyniesie około 62 km/h. Alter pogodowy został wydany w czwartek późnym wieczorem i będzie obowiązywał do piątku (tj. 31.07) do godziny 14:00. Synoptycy przewidują, że po tej godzinie wiatr zacznie tracić na mocy i będzie słabnąć.
Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że warunki pogodowe będą sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk, które mogą zagrażać zdrowiu i życiu. Dlatego zalecana jest szczególna ostrożność, a na czas wichury, w ramach możliwości, warto pozostać w domu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kolejna wpadka Filipa Chajzera. Na wizji padły niewybredne komentarze, widzowie mają już dość
  2. Media podają druzgocącą informację. 46-letni gwiazdor doznał zawału serca, fani pogrążeni w żałobie
  3. Uczestniczka "Rolnik Szuka Żony" wzięła ślub i to wcale nie z rolnikiem. Ujawniła prawdę, która może się nie spodobać wielu widzom
  4. Wielki smutek Kasi Skrzyneckiej. Nie stać jej na wakacje w ukochanym kraju
  5. 69 osób nie żyje, pili skażony napój w restauracjach. Dramatyczna wiadomość ze świata
  6. Pilny apel o ewakuację ludzi. Sytuacja na południu Europy wymyka się spod kontroli
  7. Dziecko zostało samo z opiekunką, kiedy zaczęło krzyczeć. Kot rzucił się na pomoc

Źródło: RMF

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł