Bałtyk znów zapełnił się sinicamipxhere.com/ CC0 Public Domain

Zamknęli 4 kąpieliska nad Bałtykiem, sytuacja była bardzo poważna. Nastąpił przełom

Bałtyk miał stanowić zagrożenie dla turystów. W poniedziałek rano postanowiono zamknąć część kąpielisk z powodu zakażonej wody morskiej. Sytuacja szybko się zmieniła. Decyzję zmieniono tego samego dnia.

Bałtyk po raz kolejny zmaga się z problemem sinic. Ponownie zakwitły. Z tego powodu uznano, że woda nie nadaje się do kąpieli i dla bezpieczeństwa turystów postanowiono zamknąć cztery plaże. Chodziło o te położone w Trójmieście nad Zatoką Gdańską. Decyzja szybko została zmieniona.

Tragedia, prom z pasażerami zatonął. Wydobyto już 27 ciał, akcja wciąż trwa, okropna wiadomość ze świataTragedia, prom z pasażerami zatonął. Wydobyto już 27 ciał, akcja wciąż trwa, okropna wiadomość ze świataCzytaj dalej

Bałtyk - znów pojawiły się sinice

Stan wody na swojej stronie internetowej opisał Główny Inspektorat Sanitarny. GIS w poniedziałek zamieścił mapę, z której można odczytać, że można już korzystać ze wszystkich kąpielisk. Tego samego dnia zakaz obowiązywał w Sopocie przy Łazienkach Południowych oraz w Gdyni na plażach w Babich Dołach, Śródmieściu i Redłowie.

Sanepid podkreślił, że jeśli sytuacja pogorszy się, korzystanie z wody może zostać zakazane. Decyzja o dopuszczeniu lub nie kąpieli w danym miejscu podejmowana jest wspólnie przez pracowników Sanepidu oraz ratowników, którzy na bieżąco obserwują wodę. Obecność sinic jest obserwowana od kilku dni. Pojawiają się one na powierzchni Zatoki Gdańskiej. Są przenoszone przez wiatr i prądy morskie.

Dzisiaj grzeje: 1. Skandaliczne i oburzające zachowanie w karczmie w Zakopanem. Aż się wierzyć nie chce, okropne
2. Najdroższy pies świata jest wart krocie. Aż dziw, że ktoś mógłby tyle wydać

Sinice mogą być niebezpieczne dla zdrowia. Na ciele może pojawić się wysypka, możliwe jest też zaczerwienienie spojówek. Wystąpić mogą też dolegliwości układu pokarmowego, biegunka, wymioty i bóle brzucha. Więcej na temat sinic w Morzu Bałtyckim pisaliśmy tutaj.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Robert Lewandowski nagle zjawił się w Warszawie. Powód wizyty szybko wyszedł na jaw, należą się brawa
  2. Henryk Gołębiewski boi się przerzutów. Niestety, w ostatniej chwili stracił możliwość przebadania się
  3. Tysiące Polaków dostanie bilety 80% taniej. Już pewne, można rezerwować
  4. Przykre wyznanie Ministerstwa Zdrowia o wakacjach. Nie ma już wątpliwości, niestety
  5. Cejrowski posunie się do ostateczności. Powiedział wszystko, stracił cierpliwość do rządu
  6. Na obrazku ukrył się kot. Tylko 1 na 100 osób potrafi go znaleźć

Źródło: Polsat News

Następny artykuł