Bałtyk ze sprawą sprzed lat.pixabay.com Macb3t

Zginęło ponad 850 osób. Katastrofa na Bałtyku, właśnie podano nowe informacje

Bałtyk skrywał tajemnicę, którą odkryła dopiero ekipa filmowa. Katastrofa sprzed lat może doczekać się oficjalnego rozwiązania. W wyniku wypadku życie straciło ponad 800 osób. Co zawiniło podczas rejsu?

Bałtyk w okolicach wschodniego wybrzeża był w latach 90. obiektem badań wyspecjalizowanych zespołów śledczych. Funkcjonariusze zajmowali się sprawą zatonięcia promu “Estonia”, na którego pokładzie znajdowało się ponad 800 osób. Dopiero teraz grupa filmowców rzuciła nowe światło na sprawę sprzed 26 lat.

Andrzej Duda podjął ostateczną decyzję, nie ma odwrotu. Turyści przecierają oczy ze zdumieniaAndrzej Duda podjął ostateczną decyzję, nie ma odwrotu. Turyści przecierają oczy ze zdumieniaCzytaj dalej

Bałtyk: Tajemnica promu “Estonia”

Jak podaje redakcja szwedzkiego dziennika Aftonbladet, rejs z 27 na 28 września 1994 roku mógł zostać przerwany przez inne okoliczności, niż podają to oficjalne raporty. Na nowy trop, niemal przypadkowo, trafili filmowcy podczas prac nad dokumentem "Estonia – odkrycie, które wszystko zmienia". Zespół przeczesywał Bałtyk za pomocą podwodnego robota.

Gdy grupa przeczesywała Bałtyk, w pewnym momencie natrafiła na niepokojącą usterkę w poszyciu. “Gigantyczna”, jak to określa redakcja O2, dziura nie mogła powstać już pod powierzchnią. Za uderzenie takich gabarytów musiały odpowiadać czynniki zewnętrzne, co stoi w opozycji do oficjalnych ustaleń służb.

Bałtyk ze sprawą sprzed lat

Według oficjalnych raportów Bałtyk pochłonął prom płynący z Tallina do Sztokholmu za sprawą wady konstrukcyjnej na rufie dziobowej. Dziura o wymiarach 1,2 × 4 m mogła mieć fundamentalne znaczenie podczas katastrofy. Taki scenariusz podziela m.in. Jørgen Amdahl z Akademii Morskiej w Trondheim. Co ważne, również w ciągu ostatnich tygodni właśnie w tych okolicach doszło do niepokojącego zdarzenia.

Dzisiaj grzeje: 1. Stało się, wraca obowiązkowa kwarantanna dla Polaków. Właśnie napłynęły informacje z dwóch krajów
2. Sikorski nie zapłaci ani grosza, powołał się na "klauzulę sumienia". Oberwało się TVP, Kurski nie będzie zadowolony
3. Żarty się skończyły, minister właśnie potwierdził. Będą nowe obostrzenia, koniec ze swobodą w miejscach publicznych

- Niewykluczone, że to uszkodzenie, które miało czołowe znaczenie dla przebiegu tragedii. Od pięciuset do sześciuset ton - takiej siły potrzeba, żeby doprowadzić do takiej deformacji – wyjaśniał cytowany przez szwedzki dziennik Aftonbladet profesor Jørgen Amdahl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dzieje się w Lidlu. Oferta ważna do wyczerpania zapasów. Klienci wynoszą pełne koszyki
  2. Uwaga na oszustów, pieniądze znikają z kont. Klienci banku PKO BP są zagrożeni
  3. Fani nie mogą się oderwać od wakacyjnego zdjęcia córki Małysza. Pokazała szczegół, o którym nawet nie myśleli
  4. Robert Makłowicz zasłynął dzięki podróżom, nagle zniknął. Wyszło na jaw, czym się dziś zajmuje
  5. Zbliża się premiera prawdziwego hitu na Netflixie. Każdy amator podróży musi go obejrzeć
  6. Niepokojące zdjęcia z Chin obiegły świat. Okropny trend z udziałem zwierząt wciąż rośnie na popularności

Źródło: O2

Następny artykuł