Bałtyk. Nowe szczegóły w sprawie tragediiPixabay.com/jayrokk /zdjęcie poglądowe

Nowe informacje w sprawie tragedii na Bałtyku. Zdjęcia ukazały prawdę

Bałtyk to morze, w którym dokonano niesamowitego odkrycia. Ma to związek z pewną tragedią, która wydarzyła się tam wiele lat temu. Nowe szczegóły ustalono dzięki twórcom filmu dokumentalnego. O czym mowa?

Bałtyk wyjawił kolejne tajemnice, a o jednej z nich powstaje właśnie film dokumentalny. Dotyczy on tragedii promu Estonia. Na dnie morza znajduje się wrak maszyny, w której zginęło ponad 800 osób. Udało się ustalić nowe szczegóły w sprawie.

Już od jutra będą obowiązywały nowe ograniczenia. Rząd wydał decyzję ws. ruchu granicznegoJuż od jutra będą obowiązywały nowe ograniczenia. Rząd wydał decyzję ws. ruchu granicznegoCzytaj dalej

Bałtyk. Nowe informacje o katastrofie

Wszystko wydarzyło się 27 września 1994 roku. Prom pasażerski Estonia wypłynął z portu w Tallinie na nocny kurs. Płynął do Sztokholmu, ale tam nie dotarł. W nocy rozpętała się wichura, która spowodowała, że fale miały kilka metrów wysokości. Wskutek tego prom przewrócił się, a po kilkudziesięciu minutach był już na dnie.

Była to jedna z największych tragedii, do jakich doszło na Morzu Bałtyckim. Udało się uratować 134 rozbitków. Niestety, zginęły 852 osoby, a tylko kilka ciał odnaleziono. Wrak promu do dziś znajduje się na dnie morza i jest mogiłą dla większości ofiar. Na pokładzie byli Estończycy, Szwedzi a także Polacy.

Teraz powstaje film dokumentalny na ten temat. Podczas jego kręcenia dokonano nowego odkrycia. Dzięki podwodnemu robotowi, który zrobił zdjęcia, twórcy znaleźli w poszyciu wraku 4-metrową wyrwę. - Nie można wykluczyć, że to uszkodzenie, które miało czołowe znaczenie dla przebiegu tragedii - powiedział profesor Jørgen Amdahl z akademii morskiej w norweskim Trondheim.

Dzisiaj grzeje: 1. W TVN zdradzili wszystko. Wyszła cała prawda na temat zamknięcia kraju i granic. Straszne
2. Gwiazda TVN przeżyła dramatyczny wypadek. Okoliczności zdarzenia nadal nie są znane
3. Poważne ostrzeżenie dla wszystkich jadących na południe Polski. "Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności"

Eksperci uważają, że dziura w kadłubie promu mogła powstać jedynie przez dużą siły zewnętrznej. Może to więc oznaczać, że duży obiekt uderzył we wrak Estonii. Niewykluczone, że wyrwa powstała po zderzeniu z łodzią podwodną. Już wcześniej pisaliśmy o tragediach nad Bałtykiem. O jednej z nich można przeczytać tutaj.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kobieta zaczęła rozpaczliwie szlochać. Wtedy podchodzi do niej jej pitbull, finał sprawia, że lecą łzy
  2. Lidl wycofuje ze swojej oferty sprzęty AGD. Stwarzają ogromne ryzyko dla użytkowników
  3. Fani Dody po prostu osłupieli, pokazała się w pełnej krasie. Pokazała zdjęcia nad luksusowym basenem
  4. Niemal nikt nie wie o sekrecie Gór Sowich. Kilometry podziemnych korytarzy
  5. Monika Olejnik szaleje na jachcie, nie znaliśmy jej od tej strony. Ciężko uwierzyć, ile ma lat
  6. 16-latek prowadził azyl, zabili mu wszystkie zwierzęta. Stanął na nogi, ale pojawiły się olbrzymie problemy

Źródło: RMF24

Następny artykuł