Bałtyk jest fatalnieFot. Wikimedia LoMit CC BY-SA 4.0

Stało się. Nad morzem jest fatalnie. Prognozy nie są najlepsze

Bałtyk do tej pory przyciągał tłumy turystów, którzy wypoczywali na plażach i cieszyli się atrakcjami nadmorskich kurortów. Jednak to może zacząć się powoli zmieniać. Sprawdzają się mało optymistyczne prognozy. Nad morzem robi się coraz gorzej. Już teraz sytuacja nie jest zachwycająca. Fatalny koniec wakacji.

Bałtyk do tej pory był jednym z najpopularniejszych kierunków wśród Polaków. Turyści wręcz wylewali się na plaże nadmorskich kurortów, korzystając z plaży i orzeźwiając się w wodzie. Sytuacja nad polskim morzem jednak staje się coraz gorza. To niestety potwierdza mało optymistyczne prognozy synoptyków. Koniec wakacji zapowiada się w tym rejonach fatalnie.

Dramatyczna wiadomość z Chorwacji. Spełnia się czarny scenariuszDramatyczna wiadomość z Chorwacji. Spełnia się czarny scenariuszCzytaj dalej

Chociaż Bałtyk jeszcze jest oblegany przez turystów, to koniec wakacji wisi w powietrzu, co widać po wyraźnie zmieniającej się pogodzie. Wczasowicze, którzy mogl już przyzwyczaić się do sierpniowych upałów, zaczną mieć powody do narzekań. Do piątku nad polskim morzem aura będzie deszczowa, natomiast temperatury zdecydowanie niższe. Na rozpogodzenia, które i tak zostaną zastąpione zachmurzeniem, można liczyć jedynie we wtorek.

Bałtyk na koniec wakacji będzie chłodny

Turyści, którzy wybierają się nad Bałtyk, aby spędzić w nadmorskich kurortach ostatnie dni wakacji, powinni to jeszcze przemyśleć. Nad morzem szykuje się załamnie pogody, do którego dojdzie w środę 26 sierpnia. Należy spodziewać się intensywnych opadów deszczu. Zgodnie z prognozami do niedzieli spadnie około 30-40 litrów wody. Uczucie chłodu będzie potęgował silny wiatr wiejący z zachodu, który będzie osiągał nawet 80 km/h.

Wiele wskazuje na to, że Bałtyk straci swoją wakacyjną aurę już w tym tygodniu. Od Świnoujścia po Gdańsk termometry będą wskazywały od 18 do 20 stopni Celsjusza. Nieco cieplej zrobi się jedynie w piątek, kiedy temperatura może wahać się od 22 do 25 stopni Celsjusza w Ustce w rejonie Zatoki Gdańskiej. Kąpiel w morzu nie będzie zbyt przyjemna, ponieważ woda wynosi od 17 stopni Celsjusza w Kołobrzegu do 19 w Sopocie.

Dzisiaj grzeje: 1. Tomasz Karolak oburzony, wyrzucono go ze sklepu z prostego powodu. Aktor stwierdził, że to on powinien wezwać policję
2. Rozczarowanie dla tysięcy Polaków. Ostre słowa z Kancelarii Premiera
3. Waloryzacja emerytur 2021. Znamy już kwotę podwyżki

Chociaż w tym roku prawdopodobnie wielu Polaków będzie miło wspominało Bałtyk - zwłaszcza po upałach, które towarzyszyły nam przez większość sierpnia - to już niestety historia. Zbliżają się zdecydowanie chłodniejsze wrześniowe dni. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o decyzji rządu odnośnie popularnego kurortu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gigantyczna strata dla świata polskiego sportu. Nie żyje były mistrz Polski i legenda jednego z najlepszych klubów w kraju
  2. Pracownik sieci Carrefour zmarł w sklepie. Jego ciało przykryto, żeby klienci mogli robić zakupy
  3. W środę wchodzi w życie kolejny zakaz. Czy tysiące Polaków może zostać uwięzionych?
  4. Koronawirus w kultowym polskim uzdrowisku. Sytuacja jest poważna
  5. 14 osób nie żyje, ponad 70 rannych, był wybuch. Dramatyczne wiadomości ze świata
  6. Doberman bawił się z dzieckiem, nagle się na nie rzucił. Gdy matka poznała powód, nie mogła się pozbierać

Źródło: Wirtualna Polska

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł