Bałtyk dwie matkiPixabay arembowski

Prawdziwy skandal nad Bałtykiem. Miały opiekować się dziećmi, efekt był druzgocący

Bałtyk jest jednym z najpopularniejszych miejsc turystycznych w Polsce i co roku przyciąga setki osób, które chcą spędzić wakacje nad morzem. Jednak, niektórzy podczas urlopu zapominają o odpowiedzialności i bezpieczeństwie. Do skandalicznej sytuacji doszło w Trójmieście. Policja zatrzymała dwie matki, które powinny opiekować się dziećmi.

Bałtyk bez wątpienia jest miejscem, w którym wielu Polaków uwielbia spędzać wakacje. Niestety, niektórzy czasem podczas urlopów zapominają o odpowiedzialności i zachowywaniu bezpieczeństwa, co może skończyć się tragedią. Dlatego ważne jest, aby zawiadomić odpowiednie służby nie tylko w momencie zagrożenia, ale także w sytuacji, gdy jesteśmy świadkami nieodpowiedniego zachowania - także wśród turystów. Niedawno policja w Trójmieście zatrzymała dwie matki, które powinny opiekować się czwórką dzieci.

Wielka kwarantanna w Rewalu. Dziesiątki osób, są potwierdzone zakażeniaWielka kwarantanna w Rewalu. Dziesiątki osób, są potwierdzone zakażeniaCzytaj dalej

Jak ustalono, zatrzymane kobiety pochodzą z Ełku, natomiast wybrały się nad Bałtyk, aby spędzić urlop wraz ze swoimi dziećmi w wieku od 1,5 roku do 9 lat. Turystki pojawiły się w sobotę w jednej z restauracji i szybko zwróciły na siebie uwagę zarówno obsługi, jak i gości. Pojawiły się podejrzenia, że chociaż kobiety mają pod opieką czworo dzieci, są pijane. Wtedy pracownicy lokalu postanowili zaalarmować policję. Funkcjonariusze szybko pojawili się na miejscu i przebadali turystki.

Bałtyk: zatrzymano dwie pijane matki

Turystki, które przyjechały z Ełku nad Bałtyk wraz czworgiem dzieci, były kompletnie pijane, gdy odwiedzały restaurację w Gdańsku. 45-letnia kobieta i jej 23-letnia córka nie były w stanie opiekować się swoimi dziećmi, co szybko zauważyli przebywający w lokalu goście oraz członkowie obsługi.

- W sobotę wieczorem policjanci z komisariatu w Nowym Porcie zostali zaalarmowani przez obsługę jednej z restauracji o tym, że w lokalu przebywają dwie kobiety, które są pijane i mają pod swoją opieką czwórkę dzieci. Z relacji świadków wynikało, że najmłodsze dziecko dwukrotnie wypadło z wózka, a kobiety nie były w stanie się nimi zająć - słowa aspirant Kariny Kamińskiej z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku cytuje serwis TVN 24.

- Dzieci były głodne i przegrzane, a policjanci dali im soki i swoje jedzenie. Zajęli również ich uwagę na czas trwania interwencji wobec kobiet, dając im policyjne upominki - dodała funkcjonariuszka - Pozostałą trójkę dzieci policjanci odwieźli pod opiekę fachowców z Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku, w którym pozostawały do czasu odebrania ich przez członków rodziny.

Gdyby nie czujna obsługa, wyjazd nad Bałtyk mógłby skończyć się dla dzieci tragicznie. Okazało się, że tylko 9-letnie dziecko należało do zatrzymanej 45-latki. Pozostałe - w tym 1,5 roczna dziewczynka, która została przewieziona do szpitala po tym, jak lekarz stwierdził u niej poparzenia I stopnia - były 23-latki. Kobieta usłyszała już zarzuty po tym, jak wytrzeźwiała. Za spowodowanie średniego uszczerbku na zdrowiu dziecka grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności. Obie są już na wolności, nie wykluczono jednak, że do odpowiedzialności prawnej zostanie pociągnięta również 45-latka.

- Widzisz pijanych rodziców - zgłoś to! Ważne jest, aby każdy, kto zauważy nietrzeźwych opiekunów, od razu zgłaszał takie sytuacje na policję, straż miejską czy poprzez telefon zaufania do Ośrodka Interwencji Kryzysowej. Nie zapominajmy, że chodzi o bezpieczeństwo i życie najmłodszych. Nawet anonimowy sygnał może zapobiec nieszczęściu. Nie bądźmy obojętni na dziecięcą krzywdę - apel aspirant Kariny Kamińskiej z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku przekazał TVN24.

Dzisiaj grzeje: 1. Od wtorku znów mają nakaz noszenia maseczek, ludzie nie mogą uwierzyć. Wiadomość o sytuacji w Bułgarii
2. Fotoradary za chwilę wylądują na złomie. Mandaty posypią się z dużo skuteczniejszych urządzeń

Odwiedzając Bałtyk czy jakiekolwiek inne miejsce, powinniśmy zawsze pamiętać o odpowiedzialności oraz zachowaniu bezpieczeństwa. Podczas wakacji dochodzi do wielu tragedii, a część z nich spowodowana jest niekontrolowanym spożyciem napojów alkoholowych. Szczególną ostrożność powinniśmy zachować wtedy, gdy pod opieką znajdują się najmłodsi. Niedawno pisaliśmy również o kontrolach policji, które mają zapewnić bezpieczeństwo dzieciom podczas kolonii i obozów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje wybitny polski olimpijczyk. Był członkiem legendarnej ekipy
  2. Dwa metry przed Morawieckim grupa starszych mężczyzn zaczęła szarpać młodą kobietę. "Założyli jej reklamówkę na głowę"
  3. Tata zrobił córce zwykłe zdjęcie na wakacjach. Dopiero w domu zobaczyli szczegół, w który trudno uwierzyć
  4. Martyna Wojciechowska potwierdziła radosną nowinę. Na temat podróżniczki zrobiło się gorąco w sieci. Sypią się gratulacje
  5. Od wtorku znów mają nakaz noszenia maseczek, ludzie nie mogą uwierzyć. Wiadomość o sytuacji w Bułgarii
  6. Stęsknione za sobą pieski zobaczyły się pierwszy raz po kwarantannie. Uroczy widok, ciężko nie płakać

Źródło: TVN 24

Następny artykuł