Bałtyk z odorem?Fot. Pixabay.com/drzalek83 (zdjęcie ilustracyjne)

Mieszkańcy Gdańska mają dość. Jest coraz gorzej, nie da się wytrzymać

Bałtyk to nie tylko piaszczyste plaże i krajobraz okraszony słynnymi parawanami. Ostatnie doniesienia z Trójmiasta poddają pod wątpliwość pomysł ponownego noclegu w stolicy województwa.

Bałtyk doczekał się wątpliwej scenerii. Jak informują dziennikarze Wirtualnej Polski i Dziennika Bałtyckiego, Gdańsk mierzy się z problemem, który przelał czarę goryczy samych mieszkańców. Lokatorzy chcą stanowczej zmiany.

Nagle wybuchł chaos, dwie osoby nie żyją, wielu rannych. Tragiczne wiadomości z zagranicy obiegły mediaNagle wybuchł chaos, dwie osoby nie żyją, wielu rannych. Tragiczne wiadomości z zagranicy obiegły mediaCzytaj dalej

Bałtyk pod znakiem “oparów”?

Według ustaleń Dziennika Bałtyckiego Zakład Utylizacyjny w gdańskich Szadółkach daje się we znaki nie tylko mieszkańcom najbliższej okolicy. Jak przyznają sami lokatorzy, odór z ZU jest wyczuwalny w innych dzielnicach stolicy Pomorza i dociera niemalże nad Bałtyk. Na problem natury estetycznej narzekają m.in. mieszkańcy Jasienia i Zakoniczyna, a nawet - Śródmieścia, Wrzeszcza oraz Oliwy.

- Współczuję ludziom, którzy kupują tam mieszkania. Permanentny kwaśny odór męczy mnie systematycznie, choć zamieszkuję rejon Oruńskiego Przedmieścia. A co dopiero muszą czuć mieszkańcy Szadółek i okolicznych osiedli? Tak nie da się żyć. Miasto powinno wypłacać z tego tytułu odszkodowania, jak w przypadku zamieszkiwania rejonów, w których latają samoloty - komentował w rozmowie z Wirtualną Polską pan Marcin z Gdańska.

Utylizacyjny Bałtyk nadal bezkarny

Jak podają dziennikarze WP, sama prezydent Miasta Gdańsk - Aleksandra Dulkiewicz - potwierdza, że drodze nad Bałtyk przez Śródmieście, faktycznie może towarzyszyć kwaskowaty odór. Według samorządowczyni główną przyczyną takiego stanu rzeczy jest przede wszystkim przeładowanie ZU, a także - ostatnie deszcze. Jak na razie Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska nałożył karę na osobę odpowiedzialną za przepustowość kompleksu, jednak natury bardzo symbolicznej - mandat wynosi 500 zł.

Dzisiaj grzeje: 1. Niewyobrażalna tragedia, wszyscy trzymali kciuki. Podkarpacie w żałobie
2. Podsłuchano rozmowę pracowników TVP Info. Padły zatrważające słowa, nikt się nie spodziewał
3. Pani Dominika jest zdruzgotana, niewiarygodne sceny na Śnieżce. Turyści przesadzają?

- W ostatnich dniach, w pasie dzielnic Jasień, Ujeścisko-Łostowice, Orunia Górna czy Południowy Chełm, Zakoniczyn czy Kowale nasiliły się uciążliwości zapachowe, za które bezwzględnie należą się mieszkańcom słowa przeprosin – informowała w rozmowie z Dziennikiem Bałtyckim Iwona Bolt, rzeczniczka prasowa ZU Sp. z o.o.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przygarnęła 1-dniowego kotka. Niewiarygodne, jego wygląd przypomina zupełnie inne zwierzątko
  2. Co łączy pioruny i żyrafy? Absurdalne wyniki badań
  3. Zrobił pozornie zwykłe zdjęcie klifu. Kiedy wrócił do domu zauważył szczegół, od którego włos się jeży
  4. Niewiarygodne, co wyprawiali w centrum miasta w biały dzień. Przechodnie mieli mdłości, ogromny wstyd
  5. Pilny apel policji, w Niemczech odkryto zwłoki Polaka. Za pomoc ogromna nagroda
  6. Tragiczny wypadek w kujawsko-pomorskim. Ponad 100 ofiar śmiertelnych, wśród nich matki z dziećmi

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł