Bałtyk ma szerokie plażeFot. wikimedia.commons/ Paw3el/ CC BY-SA 2.5/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.5/deed.pl

Nie wszyscy o niej wiedzą. Ci, co widzieli, odwiedzają ją co roku

Bałtyk co roku odwiedzają tłumy turystów, co skutkuje brakiem miejsca na plażach. Metr kwadratowy piaszczystej przestrzeni jest na wagę złota w wielu miejscach, lecz nie na najszerszej plaży w Polsce.

Bałtyk słynie z pięknych plaż o drobnym piasku, ale również z wielu parawanów zagradzających drogę innym plażowiczom. By uniknąć przykrej sytuacji, gdy nie możemy znaleźć choćby kawałka miejsca dla siebie, warto pomyśleć o najszerszym piaszczystym wybrzeżu w naszym kraju. Znajduje się w Gdańsku i jest uwielbiane przez mieszkańców.

Potężna eksplozja w budynku. W obiekcie było prawie 200 osób. Światowe media podały porażające informacjePotężna eksplozja w budynku. W obiekcie było prawie 200 osób. Światowe media podały porażające informacjeCzytaj dalej

Bałtyk oferuje wiele pięknych plaż

Mianem najszerszej plaży nad Bałtykiem określa się wiele miejsc, lecz żeby stwierdzić obiektywnie, trzeba było dokonać pomiarów. Udało się to portalowi Onet, który przedstawił listę 15 najszerszych plaż. Pierwsze lokaty zaskakują. Od piątego miejsca w górę będą to kolejno: Łeba, Świnoujście, Sopot, Czołpino i Gdańsk Stogi. W rejonie Trójmiasta kilka wybrzeży okazało się ponadprzeciętnych.

Gdańsk Stogi to plaża, która rozciąga się na długości 400 m, a jej szerokość wynosi aż 132 metry. Chociaż z łatwością znajdziemy tam miejsce, by rozłożyć ręcznik, problemem może być zaparkowanie samochodu lub nawet sam dojazd. Zdecydowanie szybszą opcją będzie przejechanie odcinka w pobliżu wybrzeża tramwajem.

Dzisiaj grzeje: 1. Tony Halik zostawił ukochanej kopertę. Miała ją spalić po jego śmierci, ale zajrzała do środka i zamarła
2. Nawet 12 tys. zł do emerytury, Senat przyjął ustawę bez poprawek. Fenomenalne wieści dla 74 tys. emerytów

Gdańska plaża robi wrażenie nie tylko szerokością, ale też świetnym zagospodarowaniem i czystością. Ta część miasta cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców, którzy chętnie zaglądają na Wyspę Portową, ale też turystów, którzy przy okazji zwiedzania chcą zażyć kąpieli słonecznych na tej magicznej plaży.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Anna Lewandowska przyłapana w centrum Warszawy. Pokazała rzecz, którą do tej pory widzieć mógł tylko Robert
  2. Ksiądz, który okrutnie i nieludzko krzywdził i wykorzystywał nastolatków, chciał ułaskawienia od Dudy. Otrzymał "kościelną karę śmierci"
  3. Ministerstwo potwierdziło, wielkie zmiany od 17 lipca. Wakacje będą wyglądać zupełnie inaczej
  4. No i się zaczęło, porażająca wiadomość z Chin. Wielu się obawiało, niestety dzieje się w Hongkongu
  5. Rząd podjął decyzję. Już dziś znoszą zakaz, wielka ulga dla tysięcy Polaków
  6. Niemowlę zbliżyło się do rottweilera. Rodzice nagrali wszystko

Źródło: Onet

Następny artykuł