Balony na niebie Korei PółnocnejScreen/youtube/CGTN

Wielka balony nad Koreą Północną. Za wszystkim stoją ludzie, którym udało się uciec

Balony, które pojawiły się nad Koreą Północną, zostały wypuszczone przez grupę uciekinierów. Władze Południa wydały zakaz przeprowadzania akcji, ale mimo to odbyła się ona. Organizatorom grozi kara więzienia. Co znajdowało się w balonach?

Balony wypuszczone przez uciekinierów zawierały 500 tysięcy ulotek propagandowych oraz 2 tysiące banknotów jednodolarowych, a także nieznaną liczbę książek w formacie kieszonkowym. Akcja nie została pochwalona przez Ministerstwo Zjednoczenia Korei Południowej. Wcześniej kraj ten zakazał kontynuowania przerzucania ulotek. Teraz za złamanie tej zasady, sprawcom grozi kara więzienia.

Otwierają granice, nie wpuszczą Polaków. Kraj w Europie podjął decyzjęOtwierają granice, nie wpuszczą Polaków. Kraj w Europie podjął decyzjęCzytaj dalej

Balony na niebie Korei Północnej

Na ulotkach znajdujących się w balonach, Kim Dzong Un, czyli przywódca reżimowej Korei Północnej, nazywany jest "złem", a jego rządy "barbarzyństwem". Kima Ir Sena, byłego przywódcę, oskarżono o "rzeź ludu koreańskiego". Grupa apelowała do mieszkańców Korei Północnej do buntu przeciwko Kimowi Dzong Unowi. Informacje te przekazała Associated Press.

Aktywiści zapowiedzieli, że nie przestaną wysyłać ulotek. Oskarżają oni władze Korei Południowej o uleganie wobec reżimu. Kiedyś władze Korei Południowej uważały akcje uciekinierów za wolność słowa. Wydano jednak zakaz w związku z zaostrzaniem się konfliktu pomiędzy Północą a Południem. Władze Korei Południowej nie chcą narażać swoich rodaków na odwet północnokoreańskiego przywódcy.

Dzisiaj grzeje: 1. Dostali paragon w Ustce, mogli zanieść się śmiechem. Bije na głowy wszystkie inne
2. Straż miejska zyska nowe uprawienia, będzie mogła wlepić jeszcze więcej mandatów. Polacy się wściekną

Problem z ulotkami trwa już od pewnego czasu. Z tego powodu siostra Kim Dzong Una zagroziła zerwaniem umowy o nieagresji z Koreą Południową. Władze Korei Południowej szybko zareagowali na te groźby. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Adam Małysz zaraził Kamila Stocha COVID-19? Wielkie napięcie w kadrze skoczków
  2. GW: Biskup Edward Janiak pilnie przewieziony do szpitala. “Był nietrzeźwy”, aż trudno uwierzyć
  3. Tata zrobił córce zwykłe zdjęcie na wakacjach. Dopiero w domu zobaczyli szczegół, w który trudno uwierzyć
  4. Martyna Wojciechowska potwierdziła radosną nowinę. Na temat podróżniczki zrobiło się gorąco w sieci. Sypią się gratulacje
  5. Od wtorku znów mają nakaz noszenia maseczek, ludzie nie mogą uwierzyć. Wiadomość o sytuacji w Bułgarii
  6. Pies tonął na jej oczach. Właścicielka rzuciła się do wody, fale przykryły ją

Źródło: o2.pl

Następny artykuł