Baljenac - oryginalna wyspa w Europieyoutube.com/ Telugu Ratalu(screen)

Baljenac, chorwacka wyspa w kształcie odcisku palca. Widok z lotu ptaka robi niesamowite wrażenie

Baljenac to niewielka wyspa położona na Morzu Adriatyckim u wybrzeży Chorwacji. Ostatnio cieszy się większym zainteresowaniem wśród turystów. Wszystko z jednego powodu. Z lotu ptaka wygląda jak odcisk palca.

Baljenac ostatnio zainteresowała turystów z całego świata. Wszystko z powodu jej oryginalnego kształtu. Z góry wygląda niczym odcisk ludzkiego palca. Chorwacki rząd stara sie, aby znalazła się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Premier wydał oświadczenie, wracają restrykcje dot. pubów i restauracji. Porażające informacje z zagranicyPremier wydał oświadczenie, wracają restrykcje dot. pubów i restauracji. Porażające informacje z zagranicyCzytaj dalej

Baljenac - oryginalna wyspa w Europie

Baljenac znana również jako Bavljenac jest częścią archipelagu Šibenik, który znajduje się tuż przy Dalmacji. To nieduża wysepka, ponieważ ma jedynie 1,4 kilometrów kwadratowych. Cała jej powierzchnia jest pokryta siecią niskich, kamiennych murków. Z góry robią niesamowity efekt. Wyglądają niczym linie papilarne. Wyspa ma jedynie 500 metrów długości, ale znajdują się na niej mury, które mają aż 23 kilometry.

Charakterystyczną rzeczą dla krajobrazu wyspy są kamienne wyspy. Stoi za nimi chroniły rośliny przed silnym wiatrem, znanym jako bura. Około 100 lat temu ludzie budowali z nich także nowoczesne maszyny i narzędzie. Robili to mieszkańcy pobliskiej wyspy Kaprije.

Dzisiaj grzeje: 1. Awaryjne lądowanie nie powiodło się, wszyscy nie żyją. Tragedia za granicą
2. Prowadzący "Pytanie na śniadanie" natychmiast wyrzucony z pracy. Skomentował, co myśli, nikt się nie spodziewał słów tego typu
3. Niebezpieczny element oderwał się od samolotu i spadł na polskie miasto. Mieszkańcy w strachu

Teraz Baljenac jest wyspą bezludną i opuszczoną. Choć potomkowie ludzi z Kaprije nie kontynuowali tradycji uprawiania ziemi na wyspie, wciąż jest nią duże zainteresowanie. Jest możliwość, że wkrótce zostanie wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jak podoba wam się ta wyspa? Chcielibyście ją odzwiedzić? Opisz swoje wrażenia na naszym profilu na Facebooku.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kupił fermę i przeprowadził się na nią z żoną i córeczkami. Właściciel zginął od 7 strzałów, rusza proces
  2. Ciała niebieskie w Układzie Słonecznym, na których może istnieć życie
  3. Tata zrobił córeczce zdjęcie na łódce. Dopiero później zobaczył piorunujący szczegół, włosy stają dęba
  4. Skandal w turystycznym mieście na zachodzie Polski. Ręce opadają. Jest nagranie
  5. Leciała samolotem i nagle poczuła silny ból. Na pokładzie rozpoczęła się akcja. Finału nikt się nie spodziewał
  6. Ustawiali kamery w lasach, aby nagrać dzikie zwierzęta. Nie spodziewali się

Źródło: Onet

Następny artykuł