Bagaż podręczny zakazany na pokładzie samolotuPixabay.com/Free-Photos

Zakaz wnoszenia bagażu na pokład samolotu. Zaskakująca wiadomość z Europy

Bagaż na pokładzie samolotu nie będzie dozwolony. Taka zasada została wprowadzona w jednym z państw w Europie. Powodem tej zmiany jest pandemia koronawirusa.

Bagaż nie będzie mógł zostać wniesiony na pokład samolotu. Taką decyzję podjęły włoskie władze. Powodem jest zapewnienie jeszcze większego bezpieczeństwa pasażerom. Kraj wciąż zmaga się z epidemią koronawirusa. Ostatnio pojawiły się nawet nowe ogniska. Przypominamy, że Włochy były krajem z największą liczbą zakażonych osób.

Wicepremier podała datę: 2 lipca. Może być przełom w polskiej turystyceWicepremier podała datę: 2 lipca. Może być przełom w polskiej turystyceCzytaj dalej

Bagaż na pokładzie zakazany

Włochy otworzyły już swoje granice. 11 czerwca został wznowiony ruch lotniczy. Mimo to, władze nadal poszukują złotego środka na zapewnienie bezpieczeństwa pasażerom. Do niedawna obowiązkiem było zachowania dystansu społecznego, który miał wynosić minimum metr. Teraz ta zasada nie musi być przestrzegana w samolotach, które mają zainstalowane w kabinie filtry HEPA.

Postanowiono zmienić przepisy określające posiadanie bagażu. Jak dotąd, na pokład maszyny można było wnieść bagaż podręczny, który nie musiał zostać umieszczony w luku bagażowym. Zasada ta ulegnie zmianie, ponieważ w czwartek włoski urząd lotnictwa cywilnego ENAC ogłosił zakaz wnoszenia bagażu na pokłady samolotów. Schowki znajdujące się nad siedzeniami będą musiały zostać puste. Dozwolone jedynie nadal będzie wniesienie plecaka lub małej torby.

Dzisiaj grzeje: 1. Renata spędziła urlop nad polskim morzem. Teściowa zamieniła jej wakacje w koszmar
2. Wybory prezydenckie 2020. Czym są wyniki exit poll?

Włoski urząd lotnictwa cywilnego ENAC argumentuje, że taka decyzja wynika z powodu chęci uniknięcia zatłoczenia, zamieszanie bowiem powstaje, kiedy pasażerowie zaczynają umieszczać bagaż w schowku. Pandemia koronawirusa spowodowała wiele zmian nie tylko w ruchu lotniczym. Na powrót do normalności trzeba będzie jeszcze poczekać. O rokowaniach na ten temat mówił między innymi sekretarz generalny ONZ. Można o tym przeczytać tutaj.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mariusz Pudzianowski zadziwił wszystkich kibiców w dniu wyborów. Przypomniał Polaka, którego wielbiły tysiące
  2. "Jest fatalnie". Marian Opania znalazł się w tragicznej sytuacji
  3. Tysiące Polaków dostanie bilety 80% taniej. Już pewne, można rezerwować
  4. Przykre wyznanie Ministerstwa Zdrowia o wakacjach. Nie ma już wątpliwości, niestet
  5. Cejrowski posunie się do ostateczności. Powiedział wszystko, stracił cierpliwość do rządu
  6. Pies tonął na jej oczach. Właścicielka rzuciła się do wody, fale przykryły ją

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł