Azja Polskafot.pxhere

Student musi zostać w szpitalu, dwójka wychodzi. Uciekali z chińskiego Wuhan

Azja walczy z nowym koronawirusem, a w Polsce wczoraj wylądowali studenci, którym udało się uciec z Wuhan, które odizolowano od świata. Teraz pojawiły się informacje, zgodnie z którymi jeden z Polaków zostanie w szpitalu, a dwóch zostanie wysłanych do domu.

Azja jest kontynentem, na którym odnotowano pierwsze przypadki zarażenia nowym, niebezpiecznym koranowirusem. Choroba rozprzestrzenia się wyjątkowo szybko, zarażonych według wielu źródeł liczyć można w setkach, a władze Chin potwierdziły już w niedzielę rano czasu miejscowego, że liczba ofiar wzrosła do 55.

Interwencja policji na Krupówkach. Interwencja policji na Krupówkach. "Panda" była agresywna wobec turystówCzytaj dalej

Wczoraj na lotnisko w Warszawie przylecieli studenci, którym w ostatniej chwili, tuż przed zamknięciem miasta, udało się uciec w Wuhan. Zgodnie z najnowszymi informacjami dwoje z nich prawdopodobnie opuści już szpital, jeden natomiast musi pozostać na dalszej obserwacji.

Dwoje studentów, którzy wrócili z Wuhan, wychodzą do domów

- Chłopcy czują się dobrze, prawdopodobnie dwójka z nich wyjdzie dziś ze szpitala, jednego jeszcze będziemy obserwować. Wiedzieli, co im grozi, dlatego starali się jak najszybciej wyjechać z Wuhan - poinformował szef GIS, Jarosław Pinkas, w rozmowie z Radiem ZET.

Studenci z Pekinu lecieli najpierw do Dubaju. Tam zostali dokładnie zbadani przez lokalne służby, zanim wsiedli na pokład kolejnego samolotu.

Azja wciąż jest miejscem pobytu studentów z Polski

Pinkas zapewnia, że studenci nie przenieśli koronawirusa do Polski. jak przekazuje Radio ZET w Chinach nadal przebywa siedmiu studentów informatyki, a władze konsularne mają z nimi kontakt.

- Oni w tej chwili mają propozycję, żeby wydostać się z miasta, ale jest to skomplikowane, bo miasto jest zamknięte. Są przypadki, że opuszczają je całe grupy. Władze Francji przystępują właśnie do ewakuacji - mówił szef GIS.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Idealne ferie z rodziną? Polacy zapominają o jednym, ważnym szczególe
  2. Michał Szpak padł ofiarą oszustów. Nie jest jedyny, teraz ostrzega innych
  3. Studenci z Rzeszowa już wylądowali. Reakcja służb rozwścieczyła wiele osób
  4. Przejmujące wideo z Chin. Widać, jak traktowani są zarażeni śmiertelnym wirusem
  5. Tuż po cumowaniu luksusowego statku pasażer zrobił okropną rzecz. Nie żyje, pozostali nie mogą uwierzyć
  6. Okłamywał całą załogę w samolocie, że ma złamaną nogę. Internauci nie mieli dla niego litości
  7. TVN przekazał oficjalne wiadomości, wirus z Wuhan dotarł do kolejnego kraju. Liczba ofiar rośnie w zastraszającym tempie

Źródło: Radio ZET

Następny artykuł