Azja druga fala zachorowańFot. Unsplash.com/Macau Photo Agency/zdjęcie poglądowe

Fatalne wiadomości z Chin, czekają na drugą falę zakażeń. Ogromne wyzwanie dla władz

Azja w ostatnim czasie wysyłała wyjątkowo pozytywne sygnały dotyczące walki z koronawirusem. Zakażeń miało być zdecydowanie mniej, jednak teraz okazuje się, że władze jednego miasta przygotowują się na drugą falę zachorowań.

Azja była pierwszym kontynentem, na którym zaobserwowano nowego koronawirusa. Dokładnie w chińskim Wuhan odkryto pierwszych zakażonych, a choroba zaczęła błyskawicznie opanowywać niemalże cały świat. Obecnie jedno z ognisk pandemii znajduje się w Europie, a sytuacja w Azji wydawała się pozornie wracać do normalności. Niestety teraz okazuje się, że nie jest aż tak dobrze, a władze Hongkongu przygotowują się do drugiej fali zachorowań, spowodowanej importowanymi zakażeniami.

Dwa pierwsze przypadki koronawirusa w kolejnym kraju. Mają 26 i 36 latDwa pierwsze przypadki koronawirusa w kolejnym kraju. Mają 26 i 36 latCzytaj dalej

Azja przygotowuje się na drugą falę importowanych zakażeń

Od kilku dni Chiny chwalić się mogą zerową oraz bardzo niską liczbą nowych przypadków zachorowań. Jest to ogromny sukces i nadzieja dla świata walczącego z pandemią, niestety przewiduje się, że chorzy przylecieć do Azji mogą z zagranicy. Są to tzw. importowane zarażenia, a najważniejsze w walce z nimi jest szybkie odizolowanie oraz zapobiegnięcie rozprzestrzenieniu na mieszkańców.

Pierwsza fala przyjezdnych została już jakiś czas temu odpowiednio zabezpieczona, a teraz władze miasta przygotowują się na drugą. Aby dobrze to wykonań, zadecydowano o wprowadzeniu odpowiednich ograniczeń. Osoby, które nie mieszkają w Hongkongu, będą miały po przylocie zakaz wjazdu na 14 dni.

- Zakaz zacznie obowiązywać w środę. Zatrzymane zostaną wszystkie połączenie lotnicze - oświadczyła podczas konferencji prasowej urzędniczka Carrie Lam.

Jednocześnie podkreślono, że surowsze będą również kary naruszające kwarantannę, wzmocnione ma być też finansowanie środków antyepidemicznych.

Dzisiaj grzeje: 1. Skandaliczne zachowanie turystów, zignorowali wszelkie zasady. "Wszyscy mamy koronawirusa na-na-na"
2. W sklepie możesz mieć problem przy kasie. Mają prawo odmówić ci sprzedaży

W Hongkongu podczas pierwszej tzw. fali przylotów odnotowano gwałtowny wzrost liczby zachorowań na koronawirusa. Państwo robi wszystko, by powstrzymać pandemię na swoim terenie, z tego powodu zamknięto więc szkoły, wprowadzając ograniczenia w podróżach oraz śledząc kontakty zarażonych ludzi. Wszystkie te działania sprawiły, że do tej pory zakażonych tam zostało 318 osób, a zmarły tylko cztery od grudnia.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przyłapali Kaczyńską na gorącym uczynku. Ręce opadają na widok, co wyrabia w trakcie kwarantanny
  2. Asia pracująca w Biedronce nie zamierza dłużej milczeć. Treść jej ponurego listu trafiła do sieci
  3. Nastoletni uczeń z Polski zakażony. Wrócił pilnie z klasą z Hiszpanii
  4. Kolejny kraj poinformował o pierwszym zakażonym. Ma tylko 36 lat
  5. 800 turystów nie wytrzymało kwarantanny. Policja nie mogła ich powstrzymać, złamali wszystkie zasady
  6. Wiemy, dokąd trafi milion euro od Lewandowskich. Para zamknęła usta krytykom

Źródło: Onet

Następny artykuł