Kobieta celem porywaczy?Fot. Wikipedia.org/aerev/CC BY-SA 3.0/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/ (zdjęcie ilustracyjne)

Kobieta jechała autostradą, nagle inne auta zaczęły ją osaczać. Natychmiast chwyciła telefon, teraz ostrzega innych

Kobieta zareagowała szybko i stanowczo, co mogło przesądzić o dalszych losach jej rodziny. Droga, którą poruszała się pani Joanna, na pierwszy rzut oka nie sprawiała wrażenia niebezpiecznej lub jakkolwiek kolizyjnej. Niestety, w pewnym momencie pojazd stał się celem grupy “porywaczy”. Przeważył moment.

Kobieta jechała wraz z nastoletnim synem i jego dziewczyną. Droga krajowa nr 51 - to tutaj Joannę Jacobsson osaczyły trzy samochody, które ostatecznie miały doprowadzić do “abordażu”. W jednej chwili grupa zaczęła otaczać rodzinę - najpewniej - chcąc doprowadzić do zatrzymania ofiary.

Tragedia w Chorwacji. 28-letnia Joanna nie żyjeTragedia w Chorwacji. 28-letnia Joanna nie żyjeCzytaj dalej

Kobieta ze Szwecji na celowniku przestępców

Jak podaje szwedzki serwis svt.se, pochodząca z Finspång (południowa część Szwecji) Joanna Jacobsson została zaatakowana przez grupę trzech samochodów. W pewnym momencie kobieta zauważyła, że pojazdy poruszające się zarówno przed jak i za nią, zaczynają wykonywać “dziwne” manewry. Okazało się, że przestępcy chcieli, aby tras stała się dla rodziny Szwedki drogową pułapką.

Według relacji samej poszkodowanej samochód z tyłu wrzucił długie światła, aby oślepić kierującą, a współtowarzysze coraz bardziej zbliżali się do pojazdu. Kobieta poleciła synowi, aby zadzwonił po policję. Dyżurny powiedział, aby Joanna pod żadnym pozorem się nie zatrzymywała i kontynuowała jazdę.

Szwedzka autostrada zagłębiem kidnaperów? Kobieta uniknęła porwania

Kobieta kontynuowała jazdę, a w pewnym momencie drogę zablokowali funkcjonariusze drogówki. Do zdarzenia doszło równo trzy lata temu - w sierpniu 2017 roku, jednak nadal miejscowe służby ostrzegają przed podobnymi zdarzeniami (podobnie jak komenda we Wrocławiu). Podobne praktyki stosują grupy przestępcze “specjalizujące się” w handlu ludźmi. Pani Joanna jechała szwedzką drogą krajową nr 51 w kierunku Kumli (trasa Norrköping - Örebro).

Dzisiaj grzeje: 1. Bałtyk odkrył swoją mroczną tajemnicę. Świat poznał prawdę
2. Wraca temat podwyżek dla polityków. Prace po cichu już rozpoczęte, poznaliśmy szczegóły

- W najbliższej przyszłości nie pojadę tam w nocy, będę bardziej mieć się na baczności [...] Miałem wtedy tylko jedną myśl - uciec. To nie było zabawne doświadczenie i nigdy wcześniej nie słyszałam o podobnych zdarzeniach - mówiła kobieta w rozmowie z svt.se.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Poprosiła przechodnia o pieniądze, usłyszała odmowę. Finał historii zaskakuje
  2. Niemieckiego U-Boota zatopił kaloryfer czy morski potwór? Nieprawdopodobna relacja kapitana
  3. Rząd potwierdził. Jeszcze tylko 2 dni i wszystko może się zmienić. Trzeba się przygotować
  4. Potwierdzili. Mamy kolejny rekord zakażeń koronawirusem. WHO alarmuje
  5. Zenek Martyniuk rozwalił system. Tysiące Polaków nie dowierza. "Matko jedyna"
  6. Gdy podszedł do niego niedźwiedź, mężczyzna natychmiast wyciągnął kamerę. Po chwili uwiecznił niesamowitą rzecz

Źródło: svt.se

Następny artykuł