Autostrada A1 może pokrzyżować plany weekendowe.Fot. Wikipedia.org/Radosław Drożdżewski (Zwiadowca21)/CC BY-SA 3.0/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.pl (zdjęcie poglądowe)

Utrudniony dojazd nad morze. Nie obędzie się bez przeszkód

Autostrada utrudni życie urlopowiczom, którzy ten weekend chcieli spędzić nad morzem. Spore kolejki ustawiały się głównie do bramek i to w obu kierunkach jazdy.

Autostrada A1 na wysokości Torunia może być niemałą przeszkodą dla urlopowiczów wybierających się na północ kraju. Największe korki powstają tuż przed Punktami Poboru Opłat. Problemy mają zarówno osoby wybierające się nad Bałtyk, jak i urlopowicze wracający już na południe. Sytuację mogłyby rozwiązać przepisy (oraz technologia) zatwierdzone już przez prezydenta, jednak nadal pozostające w cyklu wykonawczym.

Nowe ognisko koronawirusa. Jest na plażach na PomorzuNowe ognisko koronawirusa. Jest na plażach na PomorzuCzytaj dalej

Autostrada A1 może pokrzyżować plany

Jak podają dziennikarze Polsat News, autostrada A1 notuje coraz większe kolejki pod Toruniem (Nowa Wieś) w obu kierunkach ruchu - zarówno na południe (kierunek Łódź), jak i w stronę Gdańska. Punktem zapalnym całego korku są Punkty Poboru Opłat. Sprawę monitoruje Centrum Kontroli Ruchu.

Autostrada A1 już w piątek (31 lipca) przywitała osoby rozpoczynające weekend sporymi opóźnieniami przy bramkach w stronę Łodzi (około 15 min) oraz na odcinku "Amber One" w stronę Trójmiasta. Sytuacja jest równie niekorzystna także w sobotę (1 sierpnia). Duże natężenie ruchu spowodowane jest głównie przez wyjazdy turystyczne. Najbardziej problematyczne są końcówki odcinków płatnych.

Krajowa autostrada i problemy z płatnościami

Według ustaleń Polsat News najbardziej newralgicznym punktem dla kierowców może być m.in. północny odcinek A1 z miejscowości Rusocin (okolice Gdańska) do Nowej Wsi na wysokości Torunia - trasa jest płatna i należy zgłosić się do Punktu Poboru Opłat. Problemy mogą spotkać urlopowiczów także wracających znad morza - autostrada z odcinkiem między Nową Wsią a Łodzią (darmowa, jednak należy przejechać przez bramki).

Dzisiaj grzeje: 1. Rafał Trzaskowski przekazał smutną wiadomość. Niestety, nie żyje wielki Polak
2. Pierwsza osoba na Podhalu nie żyje po pogrzebie. Czarny scenariusz się spełnia

3. Złożenie wniosku na bon 500 plus nie jest takie łatwe. Utrudnienia występują przy dzieciach niepełnosprawnych

Według relacji operatora trasy - Gdańsk Transport Company - korek przed zjazdem w Rusocinie ma blisko 5 kilometrów długości. Co ważne jednak problematyczna nie jest wyłącznie autostrada A1, ale i droga ekspresowa S6 (obwodnica Trójmiasta i odcinek między Gdynią a Redą). Kierowcy powinni również uważać na trasę nr 216 w kierunku Półwyspu Helskiego oraz odcinek między Celbowem a Władysławowem.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Spełniła się wizja Krzysztofa Jackowskiego? Jasnowidz potwierdził, dokładnie przewidział tragiczne zdarzenia
  2. Młody piłkarz postrzelony w biały dzień. Jest w stanie krytycznym, druzgocące nagranie mrozi krew w żyłach (WIDEO)
  3. PKO BP ostrzega przed oszustami. Klienci otrzymują fałszywe maile, można stracić pieniądze
  4. Strażnicy poprosili na polskim lotnisku turystów o dokumenty. Zaniemówili, gdy odkryli, co się dzieje
  5. Nie żyje młoda europejska gwiazda. Beztroska podróż zakończyła się dramatem
  6. Były nad wodą z dziećmi. Wezwano policję, skandal przechodzi ludzkie pojęcie
  7. Znaleźli autokar pełen siatek. Kiedy otworzyli jedną z nich, pobledli z wrażenia

Źródło: Polsat News

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł