Autostop, czyli odważne podróżowaniePixabay.com/StockSnap

Podróż autostopem, co myślicie? Niektórzy nie wyobrażają sobie innego sposobu

Autostop dla wielu jest ulubionym środkiem transportu. Jest to forma podróżowania, która polega na zatrzymywaniu przypadkowych pojazdów. Wiele osób jednak nie decyduje się na taką decyzję, ponieważ myślą, że to zbyt ryzykowne.

Autostop to dość kontrowersyjna forma podróżowania. Jest bardzo opłacalna, ponieważ można się przemieszczać za darmo lub za grosze. Z drugiej strony może okazać się niebezpieczna. Jakie jest wasze zdanie na ten temat?

Awaryjne lądowanie nie powiodło się, wszyscy nie żyją. Tragedia za granicąAwaryjne lądowanie nie powiodło się, wszyscy nie żyją. Tragedia za granicąCzytaj dalej

Autostop. Odważna forma podróżowania

Podróżowanie autostopem jest w Polsce legalne od 1957 roku. Biura podróży sprzedawały wtedy specjalne książeczki autostopowe. Znajdowały się w nich kupony, które podróżujący zostawiali kierowcom. Każdy kupon miał określać liczbę kilometrów, którą może przejechać autostopowicz. Później kierowcy mogli odsyłać kupony biurom podróży, a następnie odbywało się losowanie nagród. Była to tak zwana "Akcja Autostop".

Ta forma transportu ciągle ewoluuje. Aktualnie bardzo popularny staje się carpooling. Jest to kojarzenie ze sobą kierowcy i pasażera jadących na tej samej trasie. Robi się to za pośrednictwem specjalnych aplikacji.

Trzeba jednak mieć świadomość, że w niektórych miejscach na świecie podróżowanie autostopem nadal jest zakazane. Tak jest między innymi w niektórych stanach USA. W Polsce również są pewne ograniczenia. Nie można zatrzymywać samochodów na autostradach lub będąc pod wpływem alkoholu.

Dzisiaj grzeje: 1. Jest decyzja rządu. Już za kilka dni zaczną obowiązywać nowe zasady. Podróżni będą zaskoczeni
2. Tuż przed śmiercią zrobiły sobie wspólne zdjęcie. Nikt nie przypuszczał, że dojdzie do tragedii
3. Pani Magda szła do Morskiego Oka i nie mogła uwierzyć. Od razu wyciągnęła telefon

Jakie jest wasze zdanie na temat autostopu? Odważylibyście się z niego skorzystać? A może macie jakieś doświadczenia związane z taką formą podróżowania? Czekamy na wasze opowieści na naszym profilu na Facebooku.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ustawiali kamery w lasach, aby nagrać dzikie zwierzęta. Nie spodziewali się
  2. Ciała niebieskie w Układzie Słonecznym, na których może istnieć życie
  3. Tata zrobił córeczce zdjęcie na łódce. Dopiero później zobaczył piorunujący szczegół, włosy stają dęba
  4. Skandal w turystycznym mieście na zachodzie Polski. Ręce opadają. Jest nagranie
  5. Leciała samolotem i nagle poczuła silny ból. Na pokładzie rozpoczęła się akcja. Finału nikt się nie spodziewał
  6. "Piątka dla zwierząt" wprowadzi nowe świadczenia. Niektóre czworonogi dostaną emeryturę, ile wyniesie?

Źródło: Wikipedia

Następny artykuł