Autokar będzie miał swoje zasadyFot. unsplash.com/@anniespratt

Wprowadzają nowe zasady, każdy swoje. Bardzo ważna wiadomość na wakacje dla tysięcy Polaków

Autokar był objęty szeregiem restrykcji w związku z epidemią, lecz zostały zniesione. Teraz przewoźnicy sami dbają o to, by pasażerowie czuli się bezpiecznie. Na blokowanie co drugiego fotela raczej nikt się nie zdecyduje.

Autokar jest głównym środkiem lokomocji w czasie wyjazdów kolonijnych dzieci. Organizatorzy wakacji nie muszą się już martwić limitem miejsc, lecz sami postanowili wprowadzić dodatkowe zabezpieczenia. Rodzice nie muszą się obawiać o zdrowie swoich pociech, ponieważ zostaną zachowane najwyższe standardy. Pobyt w czasie obozu jest uregulowany przez szereg dodatkowych przepisów.

Najpiękniejsze jezioro na Mazurach? Zdania są podzieloneNajpiękniejsze jezioro na Mazurach? Zdania są podzieloneCzytaj dalej

Autokar będzie nie mniej bezpieczny niż ośrodek wypoczynkowy

— Sporo nowych wytycznych pojawiło się w kontekście pobytu na obozie, mniej w obszarze samego transportu. Zajmowanie miejsc w autokarze przez dzieci będzie ustalane ze względu na liczbę uczestników. W tym roku będzie ich nieco mniej przez ograniczenia kwaterunkowe, a dodatkowo niektórzy zdecydowali się na własny transport — mówi w rozmowie z Autokult.pl Laura, członek kadry na wyjeździe, który odbędzie się za kilka dni.

Na obozach dzieci i młodzież mogą przebywać w grupach nie większych niż 14 osób. W takim składzie spędzają cały swój wyjazd, bez bliskiego kontaktu z pozostałymi uczestnikami. Przepisy obowiązujące w ośrodku wpływają pośrednio na liczbę pasażerów w autokarze, więc w jednym z nich może podróżować tylko jedna grupa. Nie będzie możliwości usadzenia większej ilości dzieci, ponieważ to oznaczałoby połączenie grup.

Dzisiaj grzeje: 1. Wykryto plagę nad polskim morzem. Zamknięto uwielbiane kąpielisko, pierwszy raz w tym roku
2. Zostały tylko 4 dni na dopełnienie obowiązku. ZUS ostrzega, inaczej nie będzie można skorzystać ze zwolnienia

Jeśli chodzi o obowiązek noszenia maseczek, to w autokarach raczej nie będzie obowiązywał. Dzieci będą jednak musiały mieć je ze sobą, ponieważ na przystankach, w sklepach czy toalecie na stacji benzynowej taki obowiązek dotyczy wszystkich. Po każdym postoju każda osoba wsiadająca do pojazdu będzie musiała zdezynfekować ręce. Kierowca w czasie pakowania bagaży powinien mieć założoną maskę lub przyłbicę, a rodzice nie będą mogli pożegnać się z dzieckiem w środku.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Znany trener zmarł na COVID-19. Jeszcze niedawno prowadził drużynę na piłkarskim mundialu
  2. Kościół wprowadza zupełnie nowe zasady. Przy ołtarzu będzie obowiązywało coś, co nie miało miejsca od początku epidemii
  3. Tata zrobił córce zwykłe zdjęcie na wakacjach. Dopiero w domu zobaczyli szczegół, w który trudno uwierzyć
  4. Martyna Wojciechowska potwierdziła radosną nowinę. Na temat podróżniczki zrobiło się gorąco w sieci. Sypią się gratulacje
  5. Od wtorku znów mają nakaz noszenia maseczek, ludzie nie mogą uwierzyć. Wiadomość o sytuacji w Europa
  6. Pies tonął na jej oczach. Właścicielka rzuciła się do wody, fale przykryły ją

Źródło: autokult.pl

Następny artykuł