Turysci.pl
autokar spadł do wąwozu w Indonezji

screen/ARD, Tagesschau/Twitter/Atlantide

Autobus turystyczny spadł do wąwozu w Indonezji. 27 osób nie żyje, wracali z wycieczki

11 Marca 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Autokar turystyczny wypadł z drogi i spadł w przepaść. Do tragedii doszło na wyspie Jawa w Indonezji. Pojazdem poruszali się uczniowie przebywający na szkolnej wycieczce. 27 osób nie żyje, ratownicy informują o 39 rannych.

  • Autokar przewożący uczniów i opiekunów podczas szkolnej wycieczki runął w przepaść

  • Nie żyje 27 osób, ratownicy informują o 39 rannych. Do zdarzenia doszło na indonezyjskiej wyspie Jawa

  • Zgodnie ze wstępnymi ustaleniami śledczych, w autokarze turystycznym mogły nie zadziałać hamulce. Wycieczka wracała z popularnego miasta Tasikmalaya, będącego celem wycieczek turystów z całego świata

Autokar wiozący uczniów, dzieci i niektórych rodziców, pełniących rolę opiekunów, wypadł z krętej drogi na indonezyjskiej wyspie Jawa. Grupa wracała z turystycznego wyjazdu do miejscowości Tasikmalaya, która jest miejscem wycieczek podróżnych z całego świata.

Autokar turystyczny runął w przepaść w Indonezji

Jak podaje Channel News Asia, prawdopodobnie nie zadziałały hamulce w pojeździe, przez co kierowca stracił nad nim kontrolę i wypadł z drogi. W wyniku zdarzenia życie straciło 27 osób, a 39 zostało rannych. Do zdarzenia doszło późnym wieczorem 10 marca, a akcja ratunkowa trwała całą noc. Najnowsze infromacje przekazywali jeszcze dzisiaj przed południem osoby nadal pracujące na miejscu.

kwarantanna po przylocie do Polski - nowe zasady

Nowe przepisy ws. obowiazkowej kwarantanny po przylocie do Polski. Ozdrowieńcy zwolnieni z izolacji

CZYTAJ DALEJ

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO

Szef lokalnej policji, Eko Prasetyo Robbyanto, poinformował, że turystycznym autokarem jechali uczniowie z muzułmańskiej szkoły z miasta Subang w zachodniej części wyspy. Nagrania i zdjęcia z miejsca zdarzenia opublikowało na Twitterze Sky News, relację obejrzeć można też na profilu Atlantide, gdzie udostępniono materiał dziennika informacyjnego ARD, Tagesschau.

Wąwóz, do którego wpadł autokar, ma głębokość 20 metrów. Do tragedii doszło w dystrykcie Sumedang, gdzie droga jest pełna wzniesień i spadków.

Wśród ofiar śmiertelnych są dorośli i dzieci – przekazał agencji AFP przedstawiciel ratowników z Bandung, Mamang Fatmono.

Jak podają media, w nocy na miejsce tragedii wezwano dźwig, którym wyciągano wrak z wąwozu.

Osoby poszkodowane, które przeżyły tragedię, zostały przetransportowane do pobliskiego szpitala. 13 pasażerów miało odnieść bardzo poważne obrażenia, co potwierdził szef agencji poszukiwawczo-ratowniczej, Deden Ridwansah. W mediach pojawiła się również niepotwierdzona jeszcze wiadomość, że autokar nie miał ważnych badań technicznych.

Wycieczka wracała z Tasikmalaya

Tasikmalaya to jeden z najpopularniejszych ośrodków turystyki górskiej w regionie. Jest to punkt wypadowy i widokowy do podziwiania indonezyjskiego, czynnego wulkanu Galunggung, którego wysokość to 2168 m n.p.m.

Turyści mają w tym regionie okazję zobaczyć również na własne oczy życie w tradycyjnej, indonezyjskiej wiosce Kampung Naga, znajdującej się ok. 30 km od Tasikmalaya. Nieopodal znaleźć można też szlak pieszy na szczyt Mount Cikuray, cieszący się mianem jednego z najbardziej malowniczych na wyspach.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Channel News Asia

Patryk Korzec

Zawodowo dziennikarz i copywriter, prywatnie podróżnik od lat zafascynowany zwiedzaniem świata autostopem oraz poznawaniem obcych kultur. Warsztat dziennikarski doskonalony m.in. w takich mediach jak Radio Sygnały, Nasze Miasto Opole, Muzyczny Horyzont, Pro Radio, Rock Radio w Grupie Radiowej Agory oraz Pikio.pl. Zamiłowanie do turystyki, połączone z pasją dziennikarską, zaowocowało zaangażowaniem w tworzenie portalu Turyści.pl. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Świat

Emirates przywraca codzienne połączenia Warszawa-Dubaj. Powrót rozkładu lotów sprzed pandemii

Czytaj więcej >

Świat

Kilkaset wstrząsów w ciągu doby na Wyspach Kanaryjskich. Naukowcy ostrzegają przed zwiększoną aktywnością wulkanu

Czytaj więcej >

Świat

Katastrofa lotnicza w Rosji. Samolot rozbił się i zapalił. Cztery osoby nie żyją

Czytaj więcej >

Świat

Egipt. Wypadek autobusu z turystami. 12 osób nie żyje, 34 osoby ranne

Czytaj więcej >

Świat

Martwy żółw w zatoce Guanabara w Rio de Janeiro. Wokół szyi miał plastikową torbę

Czytaj więcej >

Świat

Abu Zabi łagodzi przepisy wjazdowe. Zaszczepieni nie będą musieli odbyć kwarantanny

Czytaj więcej >