Turysci.pl
autokar spadł do wąwozu w Indonezji

screen/ARD, Tagesschau/Twitter/Atlantide

Autobus turystyczny spadł do wąwozu w Indonezji. 27 osób nie żyje, wracali z wycieczki

11 Marca 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Autokar turystyczny wypadł z drogi i spadł w przepaść. Do tragedii doszło na wyspie Jawa w Indonezji. Pojazdem poruszali się uczniowie przebywający na szkolnej wycieczce. 27 osób nie żyje, ratownicy informują o 39 rannych.

  • Autokar przewożący uczniów i opiekunów podczas szkolnej wycieczki runął w przepaść

  • Nie żyje 27 osób, ratownicy informują o 39 rannych. Do zdarzenia doszło na indonezyjskiej wyspie Jawa

  • Zgodnie ze wstępnymi ustaleniami śledczych, w autokarze turystycznym mogły nie zadziałać hamulce. Wycieczka wracała z popularnego miasta Tasikmalaya, będącego celem wycieczek turystów z całego świata

Autokar wiozący uczniów, dzieci i niektórych rodziców, pełniących rolę opiekunów, wypadł z krętej drogi na indonezyjskiej wyspie Jawa. Grupa wracała z turystycznego wyjazdu do miejscowości Tasikmalaya, która jest miejscem wycieczek podróżnych z całego świata.

Autokar turystyczny runął w przepaść w Indonezji

Jak podaje Channel News Asia, prawdopodobnie nie zadziałały hamulce w pojeździe, przez co kierowca stracił nad nim kontrolę i wypadł z drogi. W wyniku zdarzenia życie straciło 27 osób, a 39 zostało rannych. Do zdarzenia doszło późnym wieczorem 10 marca, a akcja ratunkowa trwała całą noc. Najnowsze infromacje przekazywali jeszcze dzisiaj przed południem osoby nadal pracujące na miejscu.

kwarantanna po przylocie do Polski - nowe zasady

Nowe przepisy ws. obowiazkowej kwarantanny po przylocie do Polski. Ozdrowieńcy zwolnieni z izolacji

CZYTAJ DALEJ

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO

Szef lokalnej policji, Eko Prasetyo Robbyanto, poinformował, że turystycznym autokarem jechali uczniowie z muzułmańskiej szkoły z miasta Subang w zachodniej części wyspy. Nagrania i zdjęcia z miejsca zdarzenia opublikowało na Twitterze Sky News, relację obejrzeć można też na profilu Atlantide, gdzie udostępniono materiał dziennika informacyjnego ARD, Tagesschau.

Wąwóz, do którego wpadł autokar, ma głębokość 20 metrów. Do tragedii doszło w dystrykcie Sumedang, gdzie droga jest pełna wzniesień i spadków.

Wśród ofiar śmiertelnych są dorośli i dzieci – przekazał agencji AFP przedstawiciel ratowników z Bandung, Mamang Fatmono.

Jak podają media, w nocy na miejsce tragedii wezwano dźwig, którym wyciągano wrak z wąwozu.

Osoby poszkodowane, które przeżyły tragedię, zostały przetransportowane do pobliskiego szpitala. 13 pasażerów miało odnieść bardzo poważne obrażenia, co potwierdził szef agencji poszukiwawczo-ratowniczej, Deden Ridwansah. W mediach pojawiła się również niepotwierdzona jeszcze wiadomość, że autokar nie miał ważnych badań technicznych.

Wycieczka wracała z Tasikmalaya

Tasikmalaya to jeden z najpopularniejszych ośrodków turystyki górskiej w regionie. Jest to punkt wypadowy i widokowy do podziwiania indonezyjskiego, czynnego wulkanu Galunggung, którego wysokość to 2168 m n.p.m.

Turyści mają w tym regionie okazję zobaczyć również na własne oczy życie w tradycyjnej, indonezyjskiej wiosce Kampung Naga, znajdującej się ok. 30 km od Tasikmalaya. Nieopodal znaleźć można też szlak pieszy na szczyt Mount Cikuray, cieszący się mianem jednego z najbardziej malowniczych na wyspach.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Channel News Asia

Podobne artykuły

Gruzja znosi restrykcje

Świat

Gruzja znów się otwiera na turystów. Są jednak warunki

Czytaj więcej >
Polska ambasada odradza podróże. Chaos w Izraelu

Świat

Chaos w Izraelu. Ambasada odradza podróże, lotnisko czasowo zamknięte, niektóre loty odwołane

Czytaj więcej >

Świat

Kim Dzong Un chce otworzyć ogromny kurort dla zagranicznych turystów. Może ruszyć już wkrótce

Czytaj więcej >
Japonia zaostrza restrykcje

Świat

Japonia zaostrza kontrole graniczne dla podróżnych z kilku krajów Europy. Na liście Polska

Czytaj więcej >
zdjęcia błyskawic

Świat

Odwrócone błyskawice widoczne są z kosmosu. Niesamowite zdjęcia

Czytaj więcej >
Wybuchł wulkan w Indonezji

Świat

Wybuchł wulkan w Indonezji. Warto wstrzymać się od zwiedzania pobliskich terenów

Czytaj więcej >