autobus blokował pas karetceScreen/youtube/Bartolo071

Okropne zachowanie kierowcy turystycznego autobusu. Oni pędzili ratować ludzkie życie [FILM]

Autobus znanego przewoźnika turystycznego blokował drogę karetce, która jechała komuś z pomocą. Wszystko zostało nagrane, okropne zachowanie kierowcy.

Autobus jest jednym z największych pojazdów poruszających się po drogach. Potrafi zająć wiele miejsca, na pokładzie wiedzie dziesiąti pasażerów, na kierowcy więc spoczywa ogromna odpowiedzialność.

Gorszej rzeczy w samolocie już nie można zrobić. Trzeba nie mieć wstydu [FILM]Gorszej rzeczy w samolocie już nie można zrobić. Trzeba nie mieć wstydu [FILM]Czytaj dalej

Niestety nagrano film, który udowadnia, że nie każdy jest w stanie ją udźwignąć. Każdemu uczestnikowi ruchu powinno zależeć na przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa oraz zrobieniu wszystkiego, by pomoc dotarła do potrzebujących jak najszybciej. Ten autobus niestety zatorował całą drogę, a pędząca na akcję karetka nie miała jak przejechać.

Autobus zablokował drogę karetce

Media dowiedziały się o sprawie dzięki nagraniu, które pojawiło się na YouTube. Widać na nim wyraźnie, że autobus popularnego przewoźnika turystycznego trzymał sie lewego pasa, mimo że wyprzedzić go usiłowała karetka pogotowia, jadąca na sygnale. Jak przekazuje Gazeta.pl, pojazd uprzywilejowany przewoził pilnie pacjenta z Legnicy do Wrocławia, sytuacja była więc bardzo poważna.

Przejazd na sygnale zawsze oznacza, że gra toczy się o ludzkie życie, które ratownicy pędzą uratować. W tej sytuacji pacjent był w środku, a o wszystkim mogły decydować sekundy. Choć filmik trwa minutę, świadkowie potwierdzają, że karetka opóźniana była przez kilka.

Kierowca odpowie za swoje zachowanie

Wrocławska Gazeta Wyborcza przekazała informację, że kierowca poniósł karę za swój czyn i spowodowanie zagrożenia. Miał zostać zwolniony.

- Bezpieczeństwo oraz przestrzeganie przepisów ruchu drogowego jest dla nas kwestią priorytetową. Wyjaśniliśmy sprawę z naszym partnerem autobusowym obsługującym ten kurs, w wyniku czego zakończył on współpracę z kierowcą, który nie ustąpił miejsca pojazdowi uprzywilejowanemu - mówiła przedstawicielka firmy FlixBus w rozmowie z Gazetą Wyborczą.

Sprawą zainteresowała się również dolnośląska policja. Kierowcy grozi mandat w wysokości 500 zł i 5 punktów, jeśli go nie przyjmie, sprawa trafi do sądu, a kara wynieść wtedy może do 5 tys. zł. Swoje oburzenie pod filmem wyrazili również internauci, nie zostawiając na kierowcy suchej nitki.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 8-letnia dziewczynka zmarła… ze starości. Powód jest wyjątkowo rzadki
  2. Lekarze stwierdzili, że jest tylko smutna. 15-latka powoli umierała na raka
  3. Tragedia tuż przy polskiej granicy. Padły strzały, trzy osoby nie żyją, dziecko ranne
  4. Dwie wioski doszczętnie zniszczone, co najmniej 30 osób nie żyje. Dramatyczne wiadomości ze świata
  5. Okropne zachowanie kierowcy turystycznego autobusu. Oni pędzili ratować ludzkie życie [FILM]
  6. Straszne doniesienia napływają do mediów. Są ofiary śmiertelne, wśród rannych dzieci

Źródło: Gazeta.pl

Następny artykuł