Australia pomocFot. Twitter/Kate Washington MP

Park Kościuszki w Australii zniszczony. Polacy organizują wielką pomoc, każdy może pomóc

Australia wciąż usiłuje uporać się z tragicznymi skutkami wielkich pożarów, które spustoszyły kraj. Doszczętnie zniszczony został Park Narodowy Kościuszki, a Polska przygotowuje pomoc. Wesprzeć ten cel może każdy.

Australia w wyniku pożarów straciła połacie przepięknych terenów, które przez lata zachwycały przyjezdnych z całego świata. W ogniu straciło życie wielu ludzi oraz miliony zwierząt, a teraz powoli kraj ten usiłuje uporać się ze stratami, lecz jest to wyjątkowo czasochłonne oraz kosztowne.

Wprowadzono stan zagrożenia w europejskim kraju. Niebezpieczeństwo wybuchu wulkanuWprowadzono stan zagrożenia w europejskim kraju. Niebezpieczeństwo wybuchu wulkanuCzytaj dalej

Bardzo poważnie zniszczona została również ikona Australii, czyli Park Narodowy Kościuszki. Miejsce to ma szczególne znaczenie dla Polaków oraz tamtejszej Polonii, dlatego nasz kraj również postanowił się zaangażować w pomoc. Fundacja Parków Narodowych i Dzikiej Przyrody postanowiła uruchomić zbiórkę na rzecz odbudowy parku - pomóc może każdy.

Australia usiłuje uporać się ze stratami

Ambasada Australii w Warszawie oraz Ambasada RP w Canberze informują, że cały czas dostają wiele informacji od ludzi, którzy są gotowi nieść pomoc terenom, które zostały strawione przez ogień.

- Park Narodowy Kościuszki, na którego terenie położona jest Góra Kościuszki, ma szczególne znaczenie dla Polaków i Polonii w Australii oraz pełni symboliczną rolę w historii stosunków polsko-australijskich - podkreśla polska ambasada.

W tym roku mija 180 lat od odkrycia Góry przez Pawła Strzeleckiego, przez co sprawa ma szczególne znaczenie.

Pomóc może każdy

To, w jak złym stanie jest obecnie park, pokazała np. Kate Washingtor, minister środowiska w gabinecie cieni australijskiej Partii Pracy. Zwróciła ona uwagę szczególnie na dzikie konie, które przez ogień straciły miejsce do życia. Teraz zaczęły poszukiwać nowych, niszcząc przy tym niestety miejsca bytowania innych zwierząt.

Fundacja Parków Narodowych i Dzikiej Przyrody uruchomiła zbiórkę, w której pomóc może każdy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Idealne ferie z rodziną? Polacy zapominają o jednym, ważnym szczególe
  2. Nie żyje ceniona polska artystka. Miała 67 lat, była żoną znanego filmowca
  3. Policjanci ostrzegają. Tak się może skończyć zła pozycja podczas jazdy samochodem
  4. Najmroczniejszy las w całej Polsce. Przez legendy o Wysokim Kamieniu cierpnie skóra
  5. Kolejne podejrzenie koronawirusem w Polsce. Kobieta w szpitalu, wróciła z Chin
  6. Satelity pokazały śnieg na Węgrzech, choć w tym roku jeszcze nie padał. Wyjaśnienie zagadki jest smutne
  7. Kolejne przypadki podejrzenia wirusa z Chin w Polsce. Są w trzech wielkich miastach

Źródło: Polsat News

Następny artykuł