Australia wirusFot. HECTOR RETAMAL/AFP/East News/zdjęcie poglądowe

Australia śpieszy na ratunek chorym. Jest nadzieja na pokonanie wirusa z Chin?

Australia nie może dłużej patrzeć na fatalne konsekwencje rozprzestrzeniania się p świecie koronawirusa z Chin. Napływające informacje napawają optymizmem i dają nadzieję wszystkim chorym.

Australia jeszcze nie do końca uporała się z problemami wywołanymi gigantycznymi pożarami, a już ruszyła na pomoc osobom, które zaraziły się niebezpiecznym koronawirusem z Chin. Do tej pory nie znaleziono żadnego w 100% skutecznego lekarstwa, ani szczepionki zabezpieczającej przed zarażeniem, australijscy naukowcy jednak ogłosili, że już nad nią pracują.

Interwencja policji na Krupówkach. Interwencja policji na Krupówkach. "Panda" była agresywna wobec turystówCzytaj dalej

Jak podał Uniwersytet Queensland, trwają już prace nad stworzeniem skutecznej szczepionki, która będzie chroniła przed zarażeniem koronawirusem. Pozarządowa organizacja Coalition for Epidemic Preparedness Innovations wskazała australijską jednostkę, a już niedługo pierwsze osoby mają dostać specyfik.

Australia rusza na pomoc w walce z koronawirusem

Jak wynika z informacji przekazanych przez australijskie władze, prace nad szczepionką mają ruszyć natychmiast. Paul Young, będący szefem wydziału chemii i biologii molekularnej, już ogłosił, że naukowcy wykorzystają najnowocześniejszą teorię, by odkryć skuteczny specyfik.

Szczepionka ma być dostępna za 4 do maksymalnie 6 miesięcy, a za finansowanie całego przedsięwzięcia odpowiedzialne ma być CEPI. Oszacowano, że na ten cel przeznaczonych zostanie około 15 milionów dolarów australijskich.

Wielka mobilizacja

Australia nie jest pierwszym krajem, który ogłosił prace nad stworzeniem szczepionki. Równolegle naukowcy zmobilizowani zostali też w laboratoriach w Chinach oraz USA. Amerykański Instytut ds. Alergii i Chorób Zakaźnych zapowiadał, że ich specyfik ma być testowany już w kwietniu tego roku. Choć gorączkowe prace i badania trwają, wciąż brak na rynku leku, dzięki któremu dałoby się skutecznie odeprzeć koronawirusa.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Idealne ferie z rodziną? Polacy zapominają o jednym, ważnym szczególe
  2. Za monetę pięćdziesięciogroszową można dostać majątek. Wystarczy zwrócić uwagę na jedną rzecz
  3. Podczas pogrzebu 20-letniej Justyny zebrały się dziesiątki osób. Na jej leczenie uzbierano ponad 800 tysięcy złotych
  4. Film ze szpitala w Wuhan wyciekł do sieci. Nagrano objawy chorej osoby, okropny widok
  5. Powiedzieli Ci, żebyś odsłonił okno w samolocie przed startem? Mieli bardzo ważny powód
  6. Skandal na lotnisku. Boleśnie upokorzono pasażerki, wszystko przez ich wygląd
  7. Będzie naprawdę niebezpiecznie. Pilny alarm dla prawie całej Polski
Następny artykuł