Australia znaleziskoFot. Wikipedia.org/European Space Agency/zdjęcie poglądowe

Niewiarygodne znalezisko po pożarach w Australii. Przez lata mieszkańcy nie mieli pojęcia

Australia powoli odradza się po gigantycznych pożarach. Choć nie wszędzie jeszcze zostały w pełni wygaszone, na zniszczonych terenach powoli

Australia przez długie tygodnie nie mogła uporać się z potwornym ogniem, który niszczył wszystko, co napotkał na swojej drodze. Niestety zginęło w jego szponach wielu ludzi oraz miliony zwierząt, okazuje się jednak, że w pogorzelisku odkryto również coś niezwykłego.

Śmiertelny wirus jest już w Europie? Cztery osoby w szpitalu, lotniska w Polsce reagująŚmiertelny wirus jest już w Europie? Cztery osoby w szpitalu, lotniska w Polsce reagująCzytaj dalej

Mieszkańcy stanu Viktoria nawet się nie spodziewali, że na terenach, w których żyją są obecne rozległe kanały wodne, których historia sięga tysięcy lat. To nieprawdopodobne odkrycie rzucające zupełnie nowe światło na historię tego regionu, o której do tej pory nikt nie miał pojęcia.

Australia: niewiarygodne odkrycie po pożarach

Jak przekazała Rzeczpospolita, kanały wodne miały zostać stworzone przez rdzenny lud Gunditjmara. Cała sieć jest wyjątkowo rozległa, a wykorzystywana była m.in. do łapania węgorzy. Do budowy całego układu, pełnego kanałów i zapor, wykorzystywano skały wulkanu, który dziś pozostaje uśpiony.

Jak szacują eksperci, kanały powstać mogły na tym terenie nawet ponad 6600 lat temu. Archeolodzy już wcześniej wiedzieli o ich istnieniu, jednak dopiero tragiczne pożary sprawiły, że jest teraz do nich dostęp. Wcześniej również rzadko pojawiały się o nich jakiekolwiek informacje, przez co zdecydowana większość mieszkańców stanu Victoria nie miało pojęcia, co znajduje się tuż obok nich.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Idealne ferie z rodziną? Polacy zapominają o jednym, ważnym szczególe
  2. Michał Szpak padł ofiarą oszustów. Artysta ostrzega swoich fanów
  3. Najczęstsze objawy kobiecych nowotworów. Nie wolno ich lekceważyć
  4. Przejmujące wideo z Chin. Widać, jak traktowani są zarażeni śmiertelnym wirusem
  5. Wielkie szczęście w polskim zoo. Przyszedł na świat przedstawiciel gatunku zagrożonego wyginięciem
  6. Masz kosmetyki z hotelu? Nie wyrzucaj ich do kosza, mogą być cenne
  7. Co najmniej 3 osoby nie żyją, nie wiadomo ile rannych. TVP donosi o okropnej katastrofie

Źródło: Onet

Następny artykuł