australia koaleFot. Instagram/koalasofnyc

Niesamowita akcja w Nowym Jorku. Wzywa do pomocy zwierzętom w Australii

Australia przez długie tygodnie walczyła z gigantycznymi pożarami. Niestety ogień strawił ogromne tereny, a zginęły w nim tysiące zwierząt. Teraz na ulicach Nowego Jorku zorganizowana została niezwykła akcja zachęcająca do pomocy poszkodowanym zwierzakom.

Australia przyciągnęła uwagę całego świata gigantycznymi pożarami, które odebrały życie zarówno wielu ludziom, jak i zwierzętom. W płomieniach niestety zginęły również dziesiątki koali, a eksperci twierdzą, że przez to na niektórych terenach będzie trzeba określać je jako gatunek zagrożony. Są jednak ludzie, którzy są w stanie zrobić wszystko, by pomóc poszkodowanej naturze.

18 osób zginęło w lawinie. Po kilkunastu godzinach ratownicy dokonali nieprawdopodobnego odkrycia18 osób zginęło w lawinie. Po kilkunastu godzinach ratownicy dokonali nieprawdopodobnego odkryciaCzytaj dalej

W Nowym Jorku rozpoczęła się niecodzienna akcja, której celem jest zachęcenie mieszkańców do niesienia pomocy koalom w potrzebie. Aby przyciągnąć ich uwagę, na terenie całego miasta pojawiły się na latarniach i różnego rodzaju słupach pluszowe misie, do których przypięte jest ważne ogłoszenie.

Niezwykła akcja na ulicach Nowego Jorku

Inicjatywa "Koalas of NYC" stworzona została przez australijską agencję kreatywną Cummins&Partners, a jej efekty widoczne są w Nowym Jorku na każdym kroku. W przestrzeni miejskiej pojawiły się pluszowe misie koala, które usadowiono na latarniach, płotach oraz w różnych, popularnych punktach.

Dołączona do nich jest karteczka z apelem wzywającym do pomocy zwierzętom poszkodowanym w wielkich pożarach oraz specjalny kod QR. Po jego zeskanowaniu otwiera się specjalna strona zbiórki, gdzie można wpłacać pieniądze. Ma to na celu zachęcenie mieszkańców USA do niesienia pomocy.

Australia otrzymuje pomoc od całego świata

Akcja odbiła się głośnym echem również w Europie. Profil inicjatywy w mediach społecznościowych obserwują już tysiące internautów, wstawiają również zdjęcia z koalami. Ma to realne przełożenie na zyski - zebrano już 10 tysięcy dolarów, zbiórka jednak wciąż trwa.

To oczywiście niejedyna akcja niesienia pomocy biednym zwierzakom. W Polsce odbędzie się taka w warszawskiej Galerii Młociny już 17-18 stycznia. Polegać będzie na wyprzedaży ubrać polskich influencerów, a całkowity dochód przekazany zostanie na konto oficjalnej fundacji zajmującej się pomaganiem zwierzętom poszkodowanym w pożarach w Australii.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Piekło w warszawskim autobusie. Koszmar niepełnosprawnej trwał kilka godzin
  2. Kolor ziemniaka jest istotny dla naszego zdrowia. Szczególnie jednego powinniśmy unikać
  3. Dlaczego musisz pokazywać kartę pokładową, robiąc zakupy na lotnisku? Prawda może zaskoczyć wielu
  4. Pilny apel polskiej policji do turystów. Dziesiątki ludzi oszukanych, trzeba bardzo uważać
  5. Samolot musiał pilnie lądować awaryjnie. Uderzył w ogromny rój, zdjęcia wyglądają niewiarygodnie
  6. Wielu Polaków chciało mu pomóc. Niestety, nie żyje Patryk

Źródło: Nowy Marketing

Następny artykuł