Australia naturaScreen/youtube/ATJEJE

Wreszcie dobre informacje z Australii. Strażacy i eksperci mają świetne wiadomości na temat żywiołu

Australia nareszcie cieszyć się może naprawdę dobrymi wiadomościami. Zarówno strażacy, jak i eksperci od pogody, mają do przekazania pozytywne informacje na temat "Wielkiego Pożaru", który niszczy ten kontynent od miesięcy,

Australia od około trzech miesięcy boryka się z morderczym żywiołem. Ogień strawił już znaczną część tego kontynentu, doprowadzając tym samym niestety do śmierci wielu ludzi oraz setek tysięcy zwierząt. Życie traciły m.in. koale, kangury czy zwierzęta hodowlane, wkrótce jednak być może ten dramat dobiegnie końca.

Pies zmarł na pokładzie samolotu. Właścicielka już wcześniej ostrzegała obsługę, nikt jej nie słuchałPies zmarł na pokładzie samolotu. Właścicielka już wcześniej ostrzegała obsługę, nikt jej nie słuchałCzytaj dalej

W końcu pojawiły się pozytywne wiadomości dotyczące "Wielkiego Pożaru", który do tej pory bezustannie wymykał się strażakom spod kontroli. Jak ogłosili ratownicy, w końcu udało im się go opanować, a do tego synoptycy zapowiedzieli deszcze, których wyczekiwali do dawna wszyscy mieszkańcy.

Australia w końcu może odetchnąć?

"Wielki Pożar", który w niekontrolowany sposób rozprzestrzeniał się po obszarze Gospers, był bardzo niebezpieczny. Zajął tereny na północny zachód od Sydney, a strażacy długo nie byli w stanie go opanować. Zgodnie z najnowszymi informacjami, które przekazali ratownicy, w końcu jednak się to udało.

To świetna wiadomość, gdyż pożoga do tej pory zniszczyła już gigantyczny teren. Szacuje się, że ucierpieć mogło nawet do 800 tys. hektarów, gdyż "Wielki Pożar" był przyczyną powstawania również mniejszych, poszerzając tragiczny teren zniszczeń.

Kolejną, pozytywną wiadomość przekazały służby meteorologiczne. Jak twierdzą eksperci, już w tym tygodniu na niektórych obszarach dotkniętych tragedią spaść może nawet do 50 mm deszczu. To bez wątpienia wielka ulga po tygodniach suszy. Może to znacznie zahamować rozprzestrzenianie się ognia oraz pomóc w jego ugaszaniu.

- Jeśli te prognozy się potwierdzą, będzie to dla nas wielki prezent. Trzymajcie kciuki - mówił szef strażaków, Shane Fitzsimmons, działający w regionie wiejskim w Nowej Południowej Walii.

Skutki pożarów są druzgocące

Przypomnijmy, że wielkie pożary, z którymi Australia wciąż usiłuje się do końca uporać, przyniosły śmierć ogromnej liczbie zwierząt, roślin oraz ludzi. Jak szacują eksperci, zginąć niestety mogło nawet około miliarda zwierząt, w tym gatunki unikatowe na skalę światową. Skalę tragedii pokazuje również informacja przekazana przez minister ochrony środowiska, Sussan Ley. Zgodnie z jej słowami, po pożarach w niektórych obszarach koale australijskie będą musiały zostać zakwalifikowane już jako zagrożony gatunek.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Awantura w "Dzień Dobry TVN". Kinga Rusin nie wytrzymała
  2. GIF wycofał z rynku dwa popularne leki. Wielu z nas ma je w swoich domowych apteczkach
  3. Ostatnie słowa pilota ukraińskiego samolotu ujawnione. Poruszające, tuż przed katastrofą
  4. 21-letnia modelka nie żyje. Robiła sobie selfie na klifie, który uwielbiają turyści, gdy nagle doszło do najgorszego
  5. Kolejny miliarder nie ma co robić z pieniędzmi. Poszukuje towarzyszki, którą zabierze w kosmos
  6. Wielu Polaków chciało mu pomóc. Niestety, nie żyje Patryk

Źródło: Onet

Następny artykuł