australiaFot. needpix.com/foursummers

Najsłodsza ikona Australii. Wygląda przecudownie, aż chce się ją przytulić

Australia jest domem dla wielu torbaczy. Quokki są uważane za najsłodsze z nich, przez co stały się ikoną kraju.

Australia od zawsze kojarzyła się z kangurami, jednak te maluchy dopiero wkraczają na salony. Quokki to maleńcy kuzyni kangurów, którzy podbili serca ludzi na całym świecie. Powodem, dla którego te torbacze zyskały tak wielu fanów, jest zawsze uśmiechnięty pyszczek.

Obrazy Turysci.pl"Krwawy strumień" na plaży. Wielu boi się, że to ostrzeżenie od naturyCzytaj dalej

Quokki ważą ok. 3 kilogramów i zamieszkują wyspy Rottnes i Bald. Na kontytencie zrobiły prawdziwą furorę, ponieważ chętnie pozują do zdjęć. Urocze, uśmiechnięte mordki świetnie wychodzą na selfie.

Australia jest domem dla wielu kangurów

Malutkie torbacze żyją od 5 do 10 lat, żywiąc się trawą, liśćmi, korzeniami i nasionami. Bardzo mało piją i są w stanie wytrzymać nawet miesiąc bez wody. Uśmiech nie jest wynikiem mimiki, ale specyficzną budową pyska, która sprawia, ze zwierzak wygląda zawsze bardzo radośnie. Ciekawostką jest to, że quokki nie przeżuwają pokarmu, lecz od razu połykają całe kęsy. Ludzkie jedzenie bardzo im szkodzi, jednak turyści i tak wabią je smakołykami wyjętymi z plecaka. Zwierzaki chętnie podchodzą, okazując ogromne zaufanie do ludzi.

Quokki są zwierzętami nocnymi, jednak ich aktywność w dzień jest równie imponująca. Przy grupach turystów chętnie się popisują i czekają na przekąski. Zwykle żyją w niedużych grupach rodzinnych. Ciąża u tego ssaka trwa ok. miesiąc, a młode spędzają jeszcze pół roku w torbie na brzuchu matki.

Nazwa zwierzęta pochodzi z języka aborygenów zamieszkujących obszary Augusta i King George Sound w Australii Zachodniej. Turyści z całego świata przybywają, by zrobić sobie zdjęcie ze słodkimi buźkami kangurowatych. Na portalach społecznościowych można znaleźć mnóstwo fotografii, które przyciągają kolejne osoby.

australia

Fot. unsplash.com/cmnmendoza

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje dziecięca gwiazda. Matka poinformowała o śmierci syna
  2. Popularne badanie wykonywane w domu. Wiele osób popełnia przy nim błąd
  3. Krzyki i panika na pokładzie samolotu. Wpadli w huragan, pilot 5 razy próbował lądować
  4. Nie tylko WizzAir z Polski. Nagrania samolotów walczących z huraganem wywołują ciarki, ale pilotom należą się brawa
  5. Będzie nowe województwo na południu Polski? Nie wszyscy się ucieszą, "temat jest w obiegu"
  6. Są już pierwsze ofiary i ogromne zniszczenia na terenie całej Polski. Jeśli nie musicie, nie wychodźcie z domów

Źródło: Styl

Następny artykuł