Australia koaleScreen/youtube/euronews po polsku

Kopią masowe groby dla zwierząt, które zginęły i ucierpiały w pożarach. Wiadomości z Australii wyciskają łzy

Australia wciąż nie opanowała gigantycznych pożarów. Sytuacja jest bardzo zła, a teraz pojawiają się kolejne doniesienia wyciskające łzy. Kopane tam są masowe groby dla zwierząt, których część prawdopodobnie zginie z rąk człowieka.

Australia nadal zmaga się z tragiczną sytuacją pogodową. Wysoka temperatura utrudnia akcje ratownicze, a pożary wciąż się rozprzestrzeniają. Niestety w ich wyniku giną zarówno ludzie, jak i miliony zwierząt. Zgodnie ze wstrząsającymi wiadomościami medialnymi, siły obronne rozpoczęły wykopywanie masowych grobów dla zwierzaków, które straciły życie w ogniu. Niestety niektóre osobniki zginą prawdopodobnie też z ludzkiej ręki.

Nie żyje władca, który rządził krajem przez 50 lat. Obalił własnego ojca, błyskawicznie wyznaczono następcęNie żyje władca, który rządził krajem przez 50 lat. Obalił własnego ojca, błyskawicznie wyznaczono następcęCzytaj dalej

Jak podaje portal Popularne, ludzie będą musieli pozbawić życia zwierzaki, które są chore oraz niedołężne. Ta decyzja podjęta przez władze wzbudziła ogromne kontrowersje wśród internautów. Jak podają media, do tej pory w pożarach zginęły już setki tysięcy zwierząt.

W Australii kopane są masowe groby dla zwierząt

Jak donoszą media, tylko od poniedziałku życie straciło już niestety 1872 zwierząt. Wśród nich jest wiele zwierząt gospodarskich. Mają one teraz trafić do zbiorowych grobów.

- Pożar zniszczy narodowe zasoby żywności. Martwe zwierzęta mogą stanowić ogromne ryzyko bezpieczeństwa biologicznego, więc operacja oczyszczania spowoduje, że członkowie sił obronnych wykopią doły - oświadczyła minister rolnictwa, Bridget McKenzie.

Dla weterynarzy padła również propozycja usypiania zwierząt chorych oraz umierających. Wszystko aby uniknąć zagrożenia biologicznego.

- Mam 100 weterynarzy w całym kraju, które zaproponowałem stanowym ministrom [rolnictwa]. Wiem, że Południowa Australia, Wiktoria i Nowa Południowa Walia skorzystają z tej oferty, aby uzyskać tę pomoc tak szybko, jak to możliwe – nie tylko w celu oceny stanu zdrowia, ale także dla oszczędzenia zapasów - powiedziała.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kelnerka myślała, że nikt jej nie widzi. W kuchni podniosła spódnicę i coś okropnego. Wszystko nagrano
  2. Napój oczyszczający tętnice. Wystarczy pić dwa razy dziennie
  3. Słowenia włącza się w akcję WOŚP. Przekazano wyjątkowy unikat, którego nie da się kupić nigdzie na świecie
  4. Wygląda jak z bajki, lecz istnieje naprawdę. Jedno z najpiękniejszych miejsc na świecie zapiera dech
  5. Historia greckiej wyspy wywołuje ciarki. Niewielu wie, mieszkały tam setki śmiertelnie chorych ludzi
  6. Fanki zamurowało, Justyna Żyła przyznała się do sztucznego poprawienia swojej urody. Do sieci wyciekły zdjęcia "przed" i "po"

Źródło: Popularne

Następny artykuł