Australia wielbłądyFot. Wikipedia.org/Chrumps

10 tysięcy wielbłądów straci życie, smutne informacje z Australii. W powód aż trudno uwierzyć

Australia wciąż trawiona jest przez gigantyczne pożary, a teraz napływają stamtąd kolejne, bardzo niepokojące wieści. Ma dojść do rzezi 10 tysięcy wielbłądów, a wszystko przez powód, w który aż trudno uwierzyć.

Australia od tygodni już zmaga się z gigantycznymi pożarami, które wciąż nie zostały opanowane. Zginęło w nich wielu ludzi oraz miliony zwierząt, a teraz okazuje się, że to niestety nie koniec rzezi. Zgodnie z najnowszymi informacjami, wkrótce wymordowanych ma tam zostać 10 tysięcy wielbłądów.

10-letnie dziecko nie żyje. Tragiczne znalezisko na lotnisku w europejskiej stolicy10-letnie dziecko nie żyje. Tragiczne znalezisko na lotnisku w europejskiej stolicyCzytaj dalej

Wszystko przez suszę oraz to, że zwierzęta te nie mają co pić. Niestety aborygeńskie władze regionu APY ostatecznie podjęły decyzję o odstrzale, by chronić ludzi.

Wielka rzeź na wielbłądach w Australii

W regionie APY mieszka około 2,5 tysiąca ludzi, którym w tej chwili zagrażają spragnione wielbłądy. Zwierzęta nie mają co pić, przez co zaczęły podchodzić już do ludzkich siedzib. Niestety wiąże się to często z niszczeniem upraw, a nawet wchodzeniem do domu i stwarzaniu potencjalnego zagrożenia.

- Utknęliśmy w cuchnących, gorących i niewygodnych warunkach, bo wielbłądy przychodzą, niszcząc ogrodzenia i wchodząc do domów, bo próbują dostać się do wody przez klimatyzatory - stwierdziła Marita Baker, członkini rady APY, w rozmowie z CNN.

Trawiące ten kontynent pożary wysuszają cały teren, a wielbłądy, które są w stanie wyczuć wodę nawet z wielu kilometrów, ruszają na poszukiwania. Niestety ostatecznie zadecydowano o odstrzale nawet 10 tysięcy zwierząt. Ma do niego dojść już w środę, a prowadzony ma być w dwóch helikopterów.

Decyzja wywołała ogromną burzę

Tak bezwzględna i okrutna decyzja wywołała falę oburzenia obrońców zwierząt z całego świata. Tłumy usiłują ratować zwierzęta z pożarów, więc nic dziwnego, że wiadomość o odstrzale na tak masową skalę jest piorunująca. W internecie trafić można na wiele bardzo ostrych komentarzy w tej sprawie.

Postanowił się do nich odnieść nawet samorząd APY, oświadczając jednak, że decyzja nie może zostać cofnięta. W swoim oświadczeniu powoływali się na miejscowych oraz świadków, którzy mieli widzieć "niezwykle liczne stada dzikich wielbłądów".

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Uwielbiana aktorka Polsatu znów trafiła do szpitala. Wcześniej miała tętniaka mózgu
  2. Wczesne objawy nowotworów. Nie wolno ich lekzeważyć
  3. Trzęsienie ziemi niedaleko elektrowni jądrowej. Doniesienia zza granicy wywołują ciarki
  4. Bardzo mocny apel Martyny Wojciechowskiej do Polaków o tragedii w Australii. Daje do myślenia i wyciska łzy
  5. Wenecja podejmuje walkę z powodziami. Kryzysowa wersja systemu powstanie, ale nie w najbliższym czasie
  6. Fanki zamurowało, Justyna Żyła przyznała się do sztucznego poprawienia swojej urody. Do sieci wyciekły zdjęcia "przed" i "po"

Następny artykuł