Auschwitz zwiedził ambasadorFot. unsplash.com/@jeancarloemer

Auschwitz znów na językach Niemców. Słowa mogą wbić w fotel. "Dziękuję za to"

Auschwitz jest miejscem, które budzi wiele silnych emocji. Niestety za granicą często przekazuje się o nim nieprawdziwe informacje, utrwalając przekonanie o tym, że to Polacy wybudowali obozy zagłady. Tym razem padły ważne słowa, które przypominają, jaka jest prawda.

Auschwitz odwiedzają różne osoby. Jedni chcą zobaczyć, jak cierpieli ich przodkowie, a inni, by zobaczyć okrutne dzieło dziadków. Bez względu na osobiste powiązania z obozem, wszystkich odwiedzających nachodzi refleksja na temat czasów, gdy życie różnych ludzi mogło zostać wycenione niczym przedmiot. 25 września padły słowa, które odbiły się echem w polskich mediach.

Okropny koniec sezonu wakacyjnego dla Adama Małysza. Niestety, żywioł uderzył w jego posesję, mamy zdjęcieOkropny koniec sezonu wakacyjnego dla Adama Małysza. Niestety, żywioł uderzył w jego posesję, mamy zdjęcieCzytaj dalej

Auschwitz zrobiło ogromne wrażenie na ambasadorze

Ambasador Niemiec w Polsce Arndt Freytag von Loringhoven odwiedził muzeum Auschwitz-Birkenau w piątek 25 września. Był pod ogromnym wrażeniem tego miejsca i nie mógł pogodzić się z tym, że jego naród w tak barbarzyński sposób traktował inne nacje. Po skończonej wycieczce zdecydował się napisać kilka słów na temat tego, co zobaczył.

- Byłem dziś w Auschwitz-Birkenau. To był trudny, ale konieczny dla każdego Niemca krok. Nieludzkie barbarzyństwo, którego dokonali tu Niemcy, jest trudne do zniesienia. Muzeum Auschwitz-Birkenau wykonuje niezwykle ważną pracę, dbając o pamięć o Ofiarach. Dziękuję za to! - podkreślił ambasador Niemiec w poście na Twitterze.

Dzisiaj grzeje: 1. Joanna Opozda zakasowała wszystkie inne celebrytki. Zdjęcie z Grecji zapiera dech, wygląda jak Afrodyta
2. Ciasto w 15 minut, niezwykły przepis i rewelacyjny smak. Efekt niesamowity przy oszczędności czasu i pracy
3. Żywioł był bezlitosny, uderzył z pełną mocą. Gigantyczne zniszczenia i ranni, dramatyczne informacje za granicy

Arndt Freytag von Loringhoven niedawno został mianowany ambasadorem Niemiec w Polsce (od połowy września). Od wielu lat pracuje jako dyplomata, w latach 2014-2016 był ambasadorem Niemiec w Republice Czeskiej. Od 2007-2010 r. był wiceszefem niemieckiego wywiadu zagranicznego (BND), a w 2016 r. został pierwszym w historii szefem wywiadu NATO. Teraz czas na Polskę i współpracę ponad granicami.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Shiba inu zawsze uśmiecha się do zdjęć. Ma zaskakujący powód do radości
  2. Dlaczego warto mieć wagę elektroniczną? Biedronka oszukała klientów, wszystko nagrali i ujawnili
  3. Fani Dody po prostu osłupieli, pokazała się w pełnej krasie. Pokazała zdjęcia nad luksusowym basenem
  4. Niemal nikt nie wie o sekrecie Gór Sowich. Kilometry podziemnych korytarzy
  5. Monika Olejnik szaleje na jachcie, nie znaliśmy jej od tej strony. Ciężko uwierzyć, ile ma lat
  6. Lojalny pies nie potrafił powstrzymać łez. Do ostatniej chwili nie wierzył w straszną prawdę o swoim właścicielu

Źródło: RMF 24

Następny artykuł