Auschwitz obiektem głośnych kontrowersji.Fot. Wikipedia.org/CC BY 2.5/https://creativecommons.org/licenses/by/2.5/ (zdjęcie poglądowe)

Zatrważające wieści z Auschwitz. Turyści nie mogli uwierzyć własnym oczom. Przechodzi ludzkie pojęcie

Auschwitz stało się obiektem kontrowersji zaraz po doniesieniach turystów o przedmiotach znalezionych na terenie obozu. Władze muzeum deklarują, że nie mają wpływu na pojawienie się wątpliwej oferty.

Auschwitz odwiedzane jest przez turystów z całego świata, jednak ostatnie doniesienia mogą wyraźnie odbić się na wizerunku obiektu. Kontrowersyjna historia regionu doczekała się bardzo specyficznego upamiętnienia.

W końcu. Zniesiono uciążliwy zakaz dla Polaków, wielu długo czekało. Niestety, nie ma powodów do radościW końcu. Zniesiono uciążliwy zakaz dla Polaków, wielu długo czekało. Niestety, nie ma powodów do radościCzytaj dalej

Obóz Auschwitz-Birkenau z wątpliwymi pamiątkami

Jak podają dziennikarze Faktu, w okolicach muzeum obozu Auschwitz-Birkenau można znaleźć pamiątki bardzo wątpliwie promujące kompleks. Sprzedawcy oferują m.in. pocztówki, magnesy na lodówkę i kubki ze zdjęciami komór gazowych, a także bramy "Arbeit Macht Frei". Krytycznie o pomyśle handlarzy wyrażają się nie tylko turyści, ale i weterani II wojny światowej.

– Niemiecko- nazistowskie obozy koncentracyjne na terenach okupowanych przez III Rzeszę to światowe nekropolie, które powinny mieć szacunek i cześć wszystkich mieszkańców na terenie całej Europy. Wszelkiego rodzaju działania też marketingowe, które zaprzeczają intencji i znaczenia tego miejsca są godne potępienia – komentował sprawę cytowany przez Fakt Stanisław Zalewski, były więzień obozu Auschwitz.

Auschwitz na pocztówce?

Muzeum Auschwitz-Birkenau deklaruje, że nie jest w stanie wpłynąć na ofertę stoisk oficjalnie znajdujących się poza obszarem obiektu. Co ciekawe, Fakt przypomina, że sprawa handlarzy z Oświęcimia to nie jedyny epizod w niechlubnych strategiach marketingowych. Dla przykładu, w 2015 roku jedna z wrocławskich firm wypuściła fototapety z obozem Stutthof. Kontrowersyjne pamiątki królowały również w Sopocie.

Dzisiaj grzeje: 1. Niestety, za granicą już się zaczęło. Dramatyczna sytuacja w 2 krajach, szykuje się gigantyczny kryzys
2. Syn Zenka Martyniuka nagle wpadł we wściekłość. Zaczął krzyczeć, wulgarnie obrażał b. żonę
3. Awaryjne lądowanie nie powiodło się, wszyscy nie żyją. Tragedia za granicą

– Już sama nazwa niemiecko-nazistowski obóz koncentracyjny i zagłady, dowodzi, że w tym miejscu należy zachować godność, a jednocześnie, żeby wszelkiego rodzaju publikacje, czy pamiątki nie podważały tej godności i uszanowania tego miejsca – dodaje Stanisław Zalewski cytowany przez Fakt.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zainstalował kamerę nad łóżkiem, aby przyłapać w nocy beagle'a. Zachowanie psa było wielkim zaskoczeniem
  2. Ciała niebieskie w Układzie Słonecznym, na których może istnieć życie
  3. Poszedł na plażę i zobaczył, co woda wyrzuciła na brzeg. Oniemiał, natychmiast sięgnął po telefon
  4. Pilny apel sanepidu, poszukują pasażerów pociągu. Jedna z nich był zakażony
  5. Pani Ilona nie wierzyła własnym oczom, co wyrabiają turyści w Skalnym Mieście. Ręce opadają
  6. Wypadek w mazowieckim. Przed maskę wyskoczył olbrzymi zwierz, nie miała szans wyhamować

Źródło: Fakt

Następny artykuł