atrakcje Polska basenFot. Pixabay.com/Free-Photos

Jeden z najpiękniejszych basenów świata znajduje się w Polsce. Jego wygląd jest niesamowity

Atrakcje naszego kraju również potrafią zachwycać i przyciągać turystów z całego Europy. Pochwalić się możemy niezwykłym basenem, którego wygląd zapiera dech w piersiach. Kąpiel w nim to czysta przyjemność.

Atrakcje turystyczne mają za zadanie przyciągać ludzi z całego globu. Twórcy prześcigają się w swoich pomysłach, tworząc wyjątkowe miejsca i obiekty, które zachwycają swoją unikalnością. Nie brakuje takich również w naszym kraju, choć często wielu z nas nawet nie zdaje sobie z tego sprawy. Przyjęło się, że wakacje za granicą są niezapomniane i wyjątkowe, Polska jednak również ma do zaoferowania wiele niezwykłych miejsc.

Idealna praca dla miłośnika podróży. 180 tys. zł i darmowa podróż dookoła świataIdealna praca dla miłośnika podróży. 180 tys. zł i darmowa podróż dookoła świataCzytaj dalej

Zachwyceni mogą być fani pływania. Na południu naszego kraju odwiedzić można unikatowy basen, który wyróżnia się na tle całego świata. Nie chodzi tu oczywiście o samą wodę, a o jego niesamowity wygląd. Pływając w nim ma się wrażenie, że dosłownie przeniosło się w czasie. Takie atrakcje turystyczne to coś, o czym warto wiedzieć i się tym chwalić.

Niezwykłe atrakcje Polski - wyjątkowy basen

Pływanie w basenie ma wiele zalet - działa relaksująco oraz poprawia kondycję oraz sylwetkę. Zdecydowanie przyjemniej jednak robi się to w wyjątkowym miejscu. Takie znaleźć można na południu Polski, w Lądku Zdroju. Mowa o miejscu noszącym nazwę "Zdrój Wojciech", który powstał w roku 1608.

Jego wygląd jest niesamowity i przyciąga ludzi nie tylko z całego naszego kraju, ale i z Europy. Bliskość gorących źródeł leczniczych powoduje również, że jest to wyjątkowo atrakcyjne miejsce pod względem turystycznym. Basen wpisany został do rejestru zabytków, a kąpiąc się w nim ma się wrażenie przeniesienia w czasie.

Unikatowy basen w Polsce

Cały budynek został przebudowany w 1880 roku i stanowi perłę architektury neobarokowej. Jadąc tam, cieszyć się możemy cudownym basenem termalnym oraz marmurowymi wannami kąpielowymi. Całość wygląda unikatowo i na próżno szukać podobnych obiektów.

Przez przyjezdnych wielokrotnie określany jest jednym z najpiękniejszych basenów na świecie i możemy być dumni, że znajduje się właśnie w Polsce. Oglądając jego bajkowe zdjęcia rzeczywiście od razu można mieć pewność, że ta kąpiel będzie bajkowa.

atrakcje basen

Fot. Instagram/superpaperqueen

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wioska jak z bajki istnieje! Nie ma tam żadnych dróg i samochodów, tylko cisza i spokój
  2. Jeden z najpiękniejszych cudów świata zagrożony? Bardzo smutny widok
  3. Edukacja turystyczna dla uczniów? Jest pomysł, by wprowadzić ją do polskich szkół
  4. Miejsce, gdzie święta trwają cały rok. Mikołaj odpisuje na listy, a Rudolf czeka, aż go pogłaskasz
  5. Idealna praca dla miłośnika podróży. 180 tys. zł i darmowa podróż dookoła świata

Źródło: Chillizet.pl

Następny artykuł