atrakcje muzeumFot. Wikimedia.org/ThomasWF

Najdziwniejsze muzeum świata znajduje się na Islandii. Wiele osób czuje się w nim bardzo źle

Atrakcje rozsiane po całym świecie przybierają różne formy. Część jest tradycyjna i zwyczajna, inne zadziwiają pomysłowością. To muzeum jest jednym z najdziwniejszych na całym świecie, a u turystów wywołuje skrajne emocje.

Atrakcje przygotowywane dla turystów nie zawsze ograniczają się do przeciętnych zabytków czy nie do końca interesujących muzeów. Niektóre formy są naprawdę zaskakujące, bo w końcu wszystko zależy tylko i wyłącznie od kreatywności i unikatowego pomysłu twórcy. Sigurður Hjartarson bez wątpienia pochwalić się może bujną wyobraźnią i niezwykłym hobby, dzięki któremu na Islandii otworzył jedno z najdziwniejszych muzeów na całym globie.

Warszawskie metro zostało nagrane przez Francuza. Zaskakująca reakcja, film zasypała lawina komentarzyWarszawskie metro zostało nagrane przez Francuza. Zaskakująca reakcja, film zasypała lawina komentarzyCzytaj dalej

Ten obiekt nie przenosi nas do dawnych epok oraz nie pokazuje codzienności naszych przodków. Przyjeżdżając do Reykjavíku mamy możliwość obejrzenia Islandzkiego Muzeum Penisów, gdzie autor umieścił całą swoją kolekcję, którą zbierał latami. Kolekcja członków składa się z dziesiątek okazów, a wszystko zaczęło się wiele lat temu.

Najdziwniejsze Islandzkie Muzeum Penisów na świecie

Sigurður Hjartarson jest nauczycielem języka hiszpańskiego oraz historii w jednej ze szkół średnich w Reykjavíku. Jeszcze jako dziecko otrzymał prezent, który był niecodzienny, ale rozpoczął coś niezwykłego - penis byka. Wtedy służył jako bicz, z czasem jednak okazał się początkiem niezwykłej kolekcji członków, które ostatecznie zebrane zostały w muzeum.

W 1974 roku Sigurður otrzymał kolejny, niecodzienny prezent - cztery penisy wielorybów, które podarowali mu rybacy. Wtedy postanowił oficjalnie rozpocząć niecodzienną kolekcje. Jego głównym dostawcą okazał się rzeźnik, od którego otrzymywał części ciała zwierząt hodowlanych, wielorybów czy płetwonogów. Po pewnym czasie rybacy dali mu kolejny podarunek - przyrodzenie niedźwiedzia polarnego.

Są atrakcje, które potrafią zadziwić

Muzeum oficjalnie powstało w 1997 roku, gdy jego twórca otrzymał dotację, a od 2012 roku właścicielem kolekcji jest syn pierwszego założyciela. Miejsce to wygląda unikatowo, budzi jednak skrajne emocje wśród turystów. Jest to jedno z najdziwniejszych muzeów na świecie, choć wielu przyjezdnych może czuć się w otoczeniu tego typu eksponatów bardzo źle i niekomfortowo. Część osób jest zachwycona, inni traktują to jako żart lub dziwną fanaberię, są również osoby, które mają to za ohydne i obrzydliwe.

Zbiory liczą blisko 300 eksponatów, a pochodzą od 93 gatunków zwierząt. Największy z nich to fragment prącia wieloryba, który mierzy 170 cm, a jego waga to 70 kg. W 2011 roku trafił tam też pierwszy penis ludzki, który pośmiertnie podarował anonimowy mieszkaniec Islandii. Zbiory swego czasu odkupić chciał nawet pewien niemiecki przedsiębiorca, jednak właściciele się na to nie zgodzili. Oferowana kwota wynosiła 30 mln koron islandzkich, czyli około 925 tys. zł.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kobieta usłyszała pisk psa z łazienki. Gdy weszła do środka, zobaczyła męża
  2. Nowotwory, które zabijają najwięcej Polek. Co roku z ich powodu umierają tysiące kobiet
  3. Rekordowy mróz w Finlandii. Pierwszy raz w tym roku, aż skóra cierpnie
  4. Cud niedostępny dla ludzi, nikt w nim nigdy nie był. Wyjątkowe miejsce wygląda jak namalowane
  5. Najbogatszy człowiek świata przekazał na pomoc Australii 0.00059% swojego majątku. W sieci zawrzało
  6. Okropny wypadek na planie zagranicznego serialu. Nie żyje 2 uwielbianych aktorów

Następny artykuł