atrakcje zwiedzanie pompeiFot. Unsplash.com/Andy Holmes

Uwielbiana atrakcja znów dostępna po 40 latach. Turyści są zachwyceni, nareszcie

Atrakcje przyciągają tłumy i nawet ze zwykłego miejsca potrafią zrobić prawdziwy, turystyczny raj. Szczególnie ciekawe wydaje się jednak miejsce, którego odwiedzać nie można było przez ostatnich 40 lat.

Atrakcje mogą być wyjątkowo różnorodne. Czasem uważa się za nią budynek, innym razem rzeźbę czy nowoczesną instalację. Przybierają rozmaite formy, porozrzucane są po całym świecie, niezmiennie jednak łączy je jedno - uwielbiają je turyści. Podobnie jest w przypadku słynnego Domu Kochanków w Pompejach. Przez 40 lat stał niedostępny dla przyjezdnych, a teraz w końcu będzie można go zwiedzić.

Strzały w centrum handlowym, jest ofiara i ranny. Trwa policyjna obława, dramatyczne wieści ze świataStrzały w centrum handlowym, jest ofiara i ranny. Trwa policyjna obława, dramatyczne wieści ze świataCzytaj dalej

Włochy otwierają upragnione atrakcje dla turystów

Dom Kochanków znajduje się w kultowym pod względem turystycznym, parku archeologicznym w Pompejach na południu Włoch. Jest jednym z najważniejszych zabytków, jednak po tragicznym trzęsieniu ziemi w 1980 roku został zamknięty dla turystów.

Ruiny budynku zostały odkryte w 1933 roku i od zawsze fascynowały podróżników z całego świata. Są dowodem na fascynującą historię tego miasta, żyjącego w cieniu bezwzględnego Wezuwiusza. Po wybuchu w 79 roku naszej ery, niemal w całości ocalało z Domu jedynie drugie piętro oraz słynne malowidło, które zna cały świat.

Dzisiaj grzeje: 1. Kolejny rozwód w rodzinie królewskiej. Jest potwierdzenie, królowa Elżbieta dostanie szału
2. Niemal 800 tys. emerytów ma jeszcze niecałe 2 tygodnie. Potem ZUS wszczyna postępowanie

We wtorek włoski minister kultury, Dario Franceschini, potwierdził, że w Domu Kochanków zakończono wreszcie prace remontowe. Turyści z całego świata czekali na tę wiadomość od lat. Dario Franceschini podkreślił, że to "historia odrodzenia i wzór dla całej Europy, jak należy zarządzać funduszami unijnymi". Bez wątpienia miejsce to lada dzień znów będzie tętniło życiem i przyjmowało setki turystów, chcących na własne oczy podziwiać romantyczną magię tych terenów oraz ich smutną historię.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kinga Duda migiem ulotniła się za granicę. Właśnie wyciekł pilnie strzeżony powód, prezydent nie mógł dłużej milczeć
  2. Ważne, szybko musisz zwrócić znany produkt do Biedronki. Powód jest podejrzany i tajemniczy
  3. Europejskie państwo w rozsypce po potwornej tragedii. UE chce przekazać 100 mln euro na pomoc
  4. Najwyższy alarm w europejskim mieście. Gigantyczne zagrożenie koronawirusem
  5. Ogromna tragedia w polskich górach. Doszło do najgorszego, nie mieli żadnych szans, turystka nie żyje
  6. Znany dziennikarz przekreśla szansę Dawida Kubackiego. "Stefan Kraft jest regularny jak Liverpool"

Źródło: Interia

Następny artykuł