atrakcje nie zawsze są typoweFot. instagram.com/nicholasjsenn

Opuszczona autostrada w całości pokryta graffiti. Wszystko przez pożar sprzed 50 lat

Atrakcje turystyczne to nie tylko zabytki czy parki rozrywki. Na świecie są miejsca, które fascynują, chociaż nie powstały po to, by przyciągać turystów. Przykładem może być opuszczona autostrada, będąca obecnie znanym celem miłośników osobliwości.

Atrakcje turystyczne są zwykle przygotowane do zwiedzania i posiadają pełną infrastrukturę. Bywają jednak miejsca, w których nikt nie spodziewa się turystów, a one przyciągają jak magnes. Opuszczona autostrada w Pensylwanii stała się hitem, gdy na jej powierzchni zaczęły pojawiać się kolorowe rysunki. Podobno opuszczone miejsce było inspiracją do powstania filmu "Silent Hill".

Polka leciała samolotem akcji Polka leciała samolotem akcji "Lot do Domu". Jest oburzona tym, jak ją potraktowali, opowiedziała wszystkoCzytaj dalej

Opuszczone miasto

Graffiti Highway znajduje się w Centralii w Pensylwanii, na północny zachód od Filadelfii. Niegdyś była częścią Pennsylvania Route 61 (PA 61), ale pożar jaki wybuchł w okolicy, zmienił jej oblicze. W 1962 r. miasto przygotowywało się do obchodów Memorial Day. Święto powstało ku pamięci osób, które poległy w czasie służby wojskowej. Sterty śmieci zalegały od dłuższego czasu, a ich uprzątnięcie wymagało mnóstwa czasu i energii. Ktoś wpadł na pomysł, by je podpalić i szybko rozprawić się z problemem.

Ogień wymknął się spod kontroli. Trawił coraz większy obszar, aż dostał się do pokładów węgla w starych kopalniach pod miastem. Pomimo wielu prób ugaszenia, ogień wciąż płonął, posilając się zalegającą głęboko kopaliną. Mieszkańcy miasta uskarżali się na nieznośny zapach, aż w końcu opuścili swoje domy. Centralia stała się miastem duchów, a pożar wciąż pozostawał nieugaszony. Przez ponad 50 lat nad miastem unosiły się głęby dymu. Gdy węgiel się wyczerpał, na powierzchni nie było już niczego. Jak podaje Ripleys.com, w 2013 roku w Centralii mieszkało siedem osób.

Dzisiaj grzeje: 1. Media: zaczęła kaszleć na pokładzie samolotu lecącego do Polski. Wcześniej miała być we Włoszech, miała temperaturę
2. Rada Gabinetowa: Premier dementuje bardzo ważnego fake newsa

Atrakcje stworzone przypadkiem

W latach 90, gdy pożar trwał i nie można było określić, kiedy się skończy, podjęto decyzję o poprowadzeniu nowego fragmentu drogi PA 61. W 1993 r. rozpoczęła się budowa równoległego odcinka na południe od miasta. Trudno określić, kiedy na starym odcinku drogi pojawiły się pierwsze napisy. Szacuje się, że było to ok 2007 r., a 3 lata później graffiti pokrywało już większość autostrady. Od tamtej pory miejsce zyskuje na popularności i jednocześnie przybywa tam kolorowych malunków. To od nich wzięła się nazwa Graffiti Highway, która stała się rozpoznawalna na całym świecie.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Idk if this makes me tall, short or both lol

Post udostępniony przez Genevieve Arena ???? (@totem_lover_2029)

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Stan 74-letniej zakażonej Polki coraz lepszy. Otrzymała pionierską mieszankę leków
  2. Druzgocące zdjęcie z polskiego sklepu. Zachowanie klientki nie mieści się w głowie
  3. Polacy wylądowali w Warszawie. Na kwarantannę pojechali zwykłym PKP i transportem publicznym
  4. Koronawirus w autobusie PKS. Pasażerowie pilnie poszukiwani, zagrożonych kilkanaście kursów
  5. Pierwsza osoba na świecie dostała testowaną szczepionkę na koronawirusa. Wiadomo, kim jest
  6. Jest oficjalna decyzja UEFA ws. Euro 2020. Mistrzostwa nie odbędą się w tym roku

Źródło: Gazeta.pl

Następny artykuł