atrakcjescreen/www.youtube.pl/ruptly

W Hiszpanii zapłonął największy ogień na świecie. Robi niesamowite wrażenie

Atrakcje przygotowane z okazji dnia św. Antoniego robią ogromne wrażenie, szczególnie na turystach. Jedno z najbardziej barwnych świąt bogatego folkloru Hiszpanii przepełnione jest ogniem. Szczególnie hucznie obchodzone jest w mieście Canals, którego patronem jest ten święty.

Atrakcje, jakie miasto Canals przygotowuje z okazji dnia swojego patrona, zachwycają nie tylko mieszkańców. Widowisko przyciąga wielu zagranicznych turystów. W tym roku postanowiono pobić rekord świata i zapalono jak dotąd najwyższe ognisko na świecie.

Właścicielka przepięknej, bezludnej wyspy poszukuje pracownika. Prawdziwa praca marzeńWłaścicielka przepięknej, bezludnej wyspy poszukuje pracownika. Prawdziwa praca marzeńCzytaj dalej

Wigilia dnia św. Antoniego poświęcona jest oczyszczeniu zwierząt, by nie chorowały w nowym roku. Setki jeźdźców na koniach i osłach przeskakuje przez ogień, który ma działanie oczyszczające. Mieszkańcy miasta twierdzą, że jest to pogańska tradycja, która chroni zwierzęta przed chorobami i zranieniem. 17 stycznia można przyprowadzić do kościoła zwierzęta domowe, by zostały pobłogosławione. Odbywają się także procesje ulicami miast.

Atrakcje pobiły rekord

Przed katedrą, na głównym placu miasta przed widzami zapłonęło ponad 19-metrowe ognisko. Jak twierdzą organizatorzy, pobito w ten sposób światowy rekord Guinnesa. Stos ułożono z gałęzi sosny, a na szczycie dodatkiem były gałązki drzewa pomarańczowego. Konstrukcja zapłonęła od świecy trzymanej przez księdza, a ogień szybko się rozprzestrzenił. Cała akcja była bacznie obserwowana przez strażaków, by w razie nieprzewidzianych komplikacji ugasić pożar.

Początki tej tradycji nie są dokładnie znane, lecz co roku przyciągają wielu widzów. Niektórym przywodzą na myśl celtyckie obrzędy, lecz jest mało prawdopodobne, aby taka była geneza święta. Luminarias, bo tak nazywany jest Festiwal Światła, wzbudza sprzeciw obrońców praw zwierząt. Ich zdaniem jest to niepotrzebne sprowadzanie stresu na zwierzęta uczestniczące w obrzędach i może się dla nich skończyć śmiercią lub trwałym kalectwem.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 6-miesięczne dziecko utonęło w wannie. Matka była zajęta przeglądaniem internetu
  2. Objawy chorób trzustki, które widać na skórze. Nie wolno ich lekceważyć
  3. Zaskakujące wiadomości z Azji. Zniknęły dwie wyspy, bardzo zły znak
  4. Dwóch mężczyzn zostało skazanych na śmierć. Ostatni kraj w Europie, gdzie jest taka kara
  5. Wstrząsy odczuwalne były nawet w stolicy. W nocy doszło do trzęsienia ziemi za granicą
  6. Wielu Polaków chciało mu pomóc. Niestety, nie żyje Patryk

Źródło: Onet

Następny artykuł