atrakcje czeczeniaFot. wikipedia.org/Michael Bushmin

Zadziwiający pomysł Rosji, Uniwersytet Sił Specjalnych przygotowuje "wycieczki wojskowe". Mają być hitem

Atrakcje bywają oryginalne i zaskakujące, jednak w tę jedną naprawdę trudno uwierzyć. Rosyjski Uniwersytet Sił specjalnych opracował wyjątkową ofertę dla turystów, jakiej nie ma nigdzie na świecie.

Atrakcje w różnych zakątkach globu wyglądać mogą nieco inaczej. Podczas gdy w jednym kraju są to przede wszystkim cuda natury, w innym zachęcani będziemy do odwiedzania nowoczesnych budynków oraz obiektów w pełni skomputeryzowanych. Propozycja Rosyjskiego Uniwersytetu Sił Specjalnych jednak jest unikatowa.

Kolorowe Jeziorka zachwycają swoimi barwami. Są piękne i znajdują się w PolsceKolorowe Jeziorka zachwycają swoimi barwami. Są piękne i znajdują się w PolsceCzytaj dalej

Wycieczki wojskowe oraz szereg innych atrakcji ma być ofertą zachęcającą turystów do odwiedzenia Czeczenii, która oczekuje w 2020 roku nawet 400 tysięcy przyjezdnych. Ma być to związane z ogłoszonym Rokiem Turystyki.

Jedyne takie atrakcje na całym świecie

Jak poinformował agencję TASS, minister turystyki regionu, Muslim Bajtazijew, Czeczenia zamierza w 2020 roku przyjąć ponad dwukrotnie więcej turystów, niż miało to miejsce w 2019 roku. Jest to związane z hucznymi obchodami Roku Turystyki.

- Planujemy ogromną liczbę dużych wydarzeń będących sposobem na osiągnięcie nowego poziomu turystyki w 2020 roku. Zawsze stawiamy sobie duże cele, są łatwiejsze do osiągnięcia, chcemy przyciągnąć 350-400 tys. turystów. Mamy różne możliwości, zbudowaliśmy sztuczny stok narciarski w ośrodku "Wieduczy", wytyczyliśmy dziesiątki naturalnych tras, zaprezentowaliśmy nową markę narodową - stwierdził minister.

To jednak nie najbardziej zadziwiające atrakcje, które będą czekały na turystów w tej autonomicznej republice wchodzącej w skład Rosji.

Rosja nie przestaje zaskakiwać

Rosyjski Uniwersytet Sił Specjalnych zapowiada, że również zaangażuje się w rozwój atrakcji turystycznych. Powstać mają specjalne "wycieczki wojskowe", które gwarantować mają cały szereg niezwykłych sposobów na spędzenie tam urlopu.

- Wycieczki helikopterem będą dostępne od stycznia. Zawarliśmy umowę z firmą Machaczkała. Koszt to 100 tys. rubli (ok. 6 tys. zł) dla sześciu osób w śmigłowcu. Latałem z Groznego do Wieduczy przez około 25 minut, to po prostu nie do opisania - opisuje Bajtazijew.

W ostatnich latach turystyka tam rozwijała się bardzo powoli. W roku 2018 kraj ten odwiedziło zaledwie około 150 tysięcy turystów, a rok później tylko 10 tysięcy więcej. Te zmiany jednak mają być przełomowe.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jedno z najpiękniejszych miasteczek świata ma dość turystów. "Traktują to miejsce jak plan filmowy"
  2. Przepiękna atrakcja turystyczna zniszczona. Jedno z najpiękniejszych miejsc świata legło w gruzach
  3. Skrajna bezmyślność w Karkonoszach. Na Śnieżkę szli zamkniętym, niebezpiecznym szlakiem, wszystko się nagrało
  4. W ostatniej chwili uratował małego kangurka przed płomieniami. Niesamowity wyczyn australijskiego strażaka [FILM]
  5. Turyści w 2020 roku zapłacą więcej. Jedno z miast wprowadza najwyższy podatek w Europie
  6. Szarpanina, rękoczyny i groźby na pokładzie samolotu. Pasażerowie czekali 7 godzin na wylot, nie wytrzymali [FILM]

Źródło: Onet

Następny artykuł