atrakcja runęłaFot. Wikipedia.org/Joelr31

Przepiękna atrakcja turystyczna zniszczona. Jedno z najpiękniejszych miejsc świata legło w gruzach

Atrakcje turystyczne narażone są na wiele niebezpieczeństw, zależnie od miejsca ich położenia. Niestety niektórych nie da się przewidzieć i nie zawsze wpływ na nie mają ludzie. Teraz jedno z najpiękniejszych miejsc uległo zniszczeniu.

Atrakcje turystyczne rozsiane są po całym świecie i przybierają naprawdę różnorodne postaci. Niektóre tworzone są przez ludzi, inne to cuda natury, wszystkie jednak łączy jedno - są przepiękne i podziwiać je chcą podróżnicy z całego świata. Niestety narażone są również na wiele niebezpieczeństw, których czasem nie da się przewidzieć.

Nie żyje władca, który rządził krajem przez 50 lat. Obalił własnego ojca, błyskawicznie wyznaczono następcęNie żyje władca, który rządził krajem przez 50 lat. Obalił własnego ojca, błyskawicznie wyznaczono następcęCzytaj dalej

Tak było ze słynną formacją skalną Punta Ventana, która jeszcze do niedawna była najjaśniejszą gwiazdą Portoryko. Zlokalizowana była niedaleko miejscowości Guayanilla na południu wyspy. Wyglądała przepięknie i nazywana była czasem skalnym oknem, niestety teraz już nikt przez nie nie będzie mógł wyjrzeć. Atrakcja ta uległa niestety zniszczeniu.

Słynna atrakcja Portoryko zniszczona

Punta Ventana była bardzo chętnie odwiedzana przez turystów, a w mediach społecznościowych aż roiło się od jej zdjęć. Ta atrakcja prezentowała się pięknie o każdej porze roku i w każdych warunkach pogodowych, teraz niestety jednak już nikt nie będzie mógł jej podziwiać. Wszystko przez trzęsienie ziemi, do którego doszło na tamtych terenach. Formacja skalna runęła 6 stycznia, a jedna z pierwszych informacji o tym pojawiła się na Twitterze.

W szoku byli zarówno turyści, jak i okoliczni mieszkańcy. Jedna z kobiet żyjących w okolicy w rozmowie z Miami Herald wyraziła swój żal i smutek wywołany tą naturalną tragedią.

- To naprawdę smutne. Punta Ventana była jedną z największych atrakcji turystycznych Guayanilli - powiedziała.

Jak donoszą media, trzęsienie ziemi miało mieć magnitudę 5,8-6,4 - zależnie od źródła. Zgodnie z informacjami przekazywanymi przez BBC, w jego wyniku ucierpiało również wiele budynków mieszkalnych, pojawiły się też przerwy w dostawie prądu. Na szczęście nie ma informacji o ofiarach śmiertelnych.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. W ostatniej chwili uratował małego kangurka przed płomieniami. Niesamowity wyczyn australijskiego strażaka [FILM]
  2. Turyści w 2020 roku zapłacą więcej. Jedno z miast wprowadza najwyższy podatek w Europie
  3. Szarpanina, rękoczyny i groźby na pokładzie samolotu. Pasażerowie czekali 7 godzin na wylot, nie wytrzymali [FILM]
  4. 54 dni samotnej wędrówki i sanie ważące 110 kg. Polak przywitał 2020 rok na Biegunie
  5. Bohater z Australii nie zgodził się na ewakuację, bo ratownicy nie mogli wziąć jego psów. Chce zostać i je chronić
  6. Niezwykłe zjawisko na polskim niebie. Tak jasnego obiektu nie było od lat, nagrania wyglądają niesamowicie

Źródło: Gazeta.pl

Następny artykuł