atrakcje krumlowpixabay.com/thfr

Niespodziewana propozycja z Czech. Między atrakcjami będzie można dosłownie latać

Atrakcje turystyczne stanowią ważną część mapy Czech. Nasi południowi sąsiedzi mogą pochwalić się ogromną liczbą ciekawych miejsc. Dzięki nowatorskiemu rozwiązaniu dostęp do nich będzie dużo szybszy.

Atrakcje dla turystów przyjeżdżających do Czech mają stać się jeszcze łatwiej dostępne. Tamtejsza nowopowstała linia Rosa Airlines planuje bowiem uruchomić połączenia lotnicze pomiędzy najbardziej atrakcyjnymi miejscami w tym europejskim kraju.

Wszyscy byliśmy oszukiwani? Wyciekły tragiczne dane dotyczące śmiertelności koronawirusaWszyscy byliśmy oszukiwani? Wyciekły tragiczne dane dotyczące śmiertelności koronawirusaCzytaj dalej

Przewoźnik chce uruchomić szereg lokalnych i regionalnych połączeń, dzięki którym turyści będą mogli błyskawicznie przemieszczać się między atrakcjami. Najkrótsza z nich ma mieć zaledwie 120 kilometrów i łączyć Pragę z Czeskimi Budziejowicami. Tę samą trasę samochodem można pokonać w zaledwie 90 minut.

Linia ma obsługiwać m.in. czeskie atrakcje

Oprócz latania do najciekawszych miejsc w Czechach linia ma połączyć także Pragę z największymi miastami krajów ościennych, w tym z Warszawą. Linia, której założycielem jest przedsiębiorca Ivan Chemtob, ma wystartować w przyszłym roku.

Twórcy tego pomysłu liczą na sukces nastawiając się przede wszystkim na turystów z państw azjatyckich, głównie z Chin, którzy zwykle szukają jak najszybszego sposobu na przemieszczanie się pomiędzy najciekawszymi miejscami.

Pomysł Czechów może i jest atrakcyjny, jednak my zastanawiamy się, czy w rosnącej świadomości ekologicznej wśród obywateli Europy otwieranie kolejnej linii lotniczej ma w ogóle jakiś sens? Dlatego też plan ten należy na razie raczej rozpatrywać w ramach pewnej ciekawostki.

Pamiętajmy także, że Czesi nie mają szczęścia do połączeń krajowych. Na początku zeszłego roku linia CSA zrezygnowała z ostatniego regularnego połączenia pomiędzy Pragą a Ostrawą, tłumacząc tę decyzję niskim zainteresowaniem ze strony pasażerów. Ze stolicy tego kraju nie dostaniemy się już także do leżącej na południowy-wschód od Pragi Bratysławy. Połączenie zwane ostatnim "krajowym czechosłowackim" również zniknęło ostatnio z rozkładów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mama włożyła najmłodsza córeczkę do piekarnika i włączyła go. Do sieci wyciekły zdjęcia
  2. Lekarze ostrzegają przed prawdziwą epidemią. Znamy jej przyczynę
  3. Atak w turystycznym raju. Są ranni
  4. Pracownica hostelu nie wytrzymała. Opowiedziała o najbardziej żenującej sytuacji, jaką przeżyła
  5. PKP wycofało wagony przystosowane z trasy. Od tłumaczeń gotuje się krew w żyłach
  6. Najsmutniejsze wieści z Watykanu o Benedykcie XVI. 92-letni papież emeryt niestety jest na skraju, cały świat się modli

źródło: turystyka.wp.pl

Następny artykuł