atrakcje wesoły cmentarz w RumuniiFot. Pixabay.com/falco

Jedyny Wesoły Cmentarz na całym świecie. Patrząc na nagrobki, aż trudno uwierzyć

Atrakcje bywają naprawdę oryginalne i ciekawe - ich zadaniem jest w końcu przyciągnięcie turystów. Niektóre pomysły jednak biją inne na głowę i są zaskakujące. Tak jest w przypadku Wesołego Cmentarza, który nie wygląda jak żaden inny.

Atrakcje często są kontrowersyjne i niecodzienne. Mają zaintrygować podróżników do odwiedzin danego miejsca, co zawsze pozytywnie wpływa na całą okolicę. Miejscowi mają szansę zarobić potężne pieniądze na turystach i robią to na wiele oryginalnych sposobów, niektóre jednak robią piorunujące wrażenie. Tak jest właśnie w przypadku Wesołego Cmentarza, który znajduje się w Rumunii.

Koronawirus w kolejnym kraju graniczącym z Polską. Reuter: pierwszy przypadek zakażeniaKoronawirus w kolejnym kraju graniczącym z Polską. Reuter: pierwszy przypadek zakażeniaCzytaj dalej

Atrakcje naprawdę potrafią zaskoczyć

Wesoły Cmentarz znajduje się w niewielkiej miejscowości Săpânța, która zlokalizowana jest w północnej Rumunii, tuż przy granicy z Ukrainą. Nie jest to jednak tradycyjne, zwyczajne miejsce pochówku, jakie znajdują się w większości miast. Atrakcja zdobyła rozgłos dzięki niezwykle oryginalnym, kolorowym i żartobliwym nagrobkom, które rzeźbione były przez miejscowego artystę.

Często prezentowały sceny z życia codziennego denata, czasem przyczynę jego śmierci czy uwypuklały cechy charakterystyczne. W wielu przypadkach towarzyszy im również humorystyczny wierszk, w którym opowiadane są losy denata. Historia tego cmentarzyska sięga 1935 roku - właśnie wtedy Stan Ioan Pătraș wykonał swoje pierwsze, zabawne dzieło.

Dzisiaj grzeje: 1. Wybuch największego wulkanu na naszym kontynencie. Wprowadzono pomarańczowy alarm
2. Galeria zagra na nosie zakazowi handlu. Ma sposób na jego ominięcie

Obecnie humorystycznych nagrobków jest już ponad 800 i są jedną z największych atrakcji Rumunii. Choć twórca inicjatywy już nie żyje, jego pomysł kontynuuje Dumitru Pop Tincu. Każdego dnia w to miejsce przyjeżdżają dziesiątki turystów, a aby wejść na niezwykły cmentarz, trzeba kupić bilet.

atrakcje wesoły cmentarz

Fot. Wikipedia.org/Aw58/CC BY-SA 3.0

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przez lata więził ją w piwnicy i niewyobrażalnie, a na piętrze wiódł normalne życie. Zdjęcia jej "więzienia" przyprawiają o ciarki
  2. Nasze mamy i babcie całe życie źle lepiły pierogi. Jest nowatorski, łatwiejszy i pyszniejszy sposób
  3. Gdzie kręcono "Ranczo"? Jest w zupełnie innym miejscu niż wielu myśli, turyści je uwielbiają
  4. Dziwniejszej rzeczy samolotem w historii nie przewoził nikt. Celnicy przecierali oczy ze zdumienia
  5. 2 mln zł kary dla Ryanair. Turyści pozostawieni 200 kilometrów od lotniska
  6. Życiowa szansa Adama Kownackiego. Polski bokser o krok od hitowej walki

Źródło: Wikipedia

Następny artykuł