atrakcje wyspaFot. Wikipedia.org/Amrith Raj

Najstraszniejsza wyspa na świecie, skóra sama cierpnie. Wyspa lalek tylko dla najodważniejszych podróżników

Atrakcje nie zawsze muszą być wesołe i kolorowe. Niektóre właśnie przyciągają do siebie turystów mrokiem oraz poczuciem lęku. Wyspa lalek to jedno z najstraszniejszych miejsc na świecie, które intryguje odważnych podróżników z całego świata.

Atrakcje, które są niepokojące i straszne, od pewnego czasu cieszą się ogromną popularnością wśród turystów. Coraz więcej osób decyduje się na zwiedzanie opuszczonych budynków, miast widmo czy miejsc, które mają wyjątkowo mroczną, a czasem nawet krwawą, historię.

Mocne słowa polskiego podróżnika ws. koronowirusa z Chin. Mocne słowa polskiego podróżnika ws. koronowirusa z Chin. "Pewne jest, że zagrożenie dotrze także do nas"Czytaj dalej

Jedną z najpopularniejszych lokalizacji w tym stylu jest bez wątpienia Isla de las Muñecas, czyli Wyspa lalek. Znajduje się na obrzeżach Meksyku i jest mroczną perłą dzielnicy Xochimilco. Cały obszar znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO, jednak żeby zwiedzać to miejsce, trzeba mieć nerwy ze stali.

Atrakcje, które przerażają, podbijają serca turystów

Cała wysepka usiana jest starymi, niepokojącymi i zniszczonymi lalkami. Zwisają z drzew, a ich zastygłe w uśmiechu buźki, często brudne i zaniedbane, tworzą klimat niczym z horroru. W to miejsce dostać się można jedynie drogą morską, a jego historia i przeszłość są równie niepokojące, co wygląd.

W 1950 roku na tym niewielkim terenie zamieszkał Julian Santana Barrera. Żył tam samotnie, pełnią rolę dozorcy. Jak głosi legenda, po roku dojść tam miało do mrocznego zdarzenia - mężczyzna usłyszał odgłosy wskazujące na to, że w kanale topi się mała dziewczynka. Chciał ją ratować, jednak gdy dotarł na miejsce, było już za późno. Dziecko straciło życie w wodzie, a Julian znalazł nieopodal jedynie małą lalkę.

Historia wywołująca ciarki

Powiedził ją na pobliskim drzewie, oznaczając w tren sposób miejsce tragedii. Zgodnie z legendą, od tego czasu znajdował w tym miejscu kolejne lalki, które również trafiały na drzewa. Mężczyzna z czasem nabawił się obsesji na punkcie laleczek i sam zaczął zbierać zepsute i brudne zabawki, które znajdował w mieście.

Rozwieszał je przez 50 lat po całej wyspie, a niektórzy twierdzą, że robił to, aby uspokoić ducha dziewczynki, której nie udało mu się uratować. Mężczyzna zmarł w 2001 roku, a okoliczności jego śmierci są bardzo zagadkowe - znaleziono go dokładnie w tym samym miejscu, w którym odeszła tajemnicza dziewczynka. Niektórzy twierdzą, że utopił się, będąc pod wpływem alkoholu, jednak tej wersji nigdy nie potwierdziły służby. Cała wyspa od tamtego czasu jest oblegana przez turystów spragnionych adrenaliny i mocnych wrażeń.

atrakcje wyspa

Fot. Wikipedia.org/Esparta Palma

atrakcje wyspa

Fot. Wikipedia.org/Eneas De Troya

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dziadek miał zabrać wnuczka na spacer. Sąsiedzi zobaczyli, co robi z dzieckiem, natychmiast powiadomili policję
  2. Zioła, które zapewnią dobry nastrój. Zdecydowanie warto po nie sięgać
  3. Co najmniej 20 osób nie żyje, 16 rannych, również dzieci. Tragedia za granicą podczas nabożeństwa
  4. Stan kryzysowy w dwóch krajach. Poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa żywnościowego
  5. Niesamowite zdjęcie rzuciło internautów na kolana. Uchwycono magiczny moment przy -40 stopniach
  6. Zobaczyłeś banknot za wycieraczką? Jesteś w wielkim niebezpieczeństwie

Źródło: Wikipedia

Następny artykuł