atrakcja zamek disneypixabay.com/donformigone1

Absurdalne zdarzenie w Dineylandzie, ludzie myśleli, że jest nowa atrakcja. Nagrywali, a powinni zachować ostrożność

Atrakcja i Stany Zjednoczone to słowa idące ze sobą w parze. W tym państwie każdy turysta znajdzie coś dla siebie. Jedną z najciekawszych atrakcji dla podróżujących po tym kraju jest znajdujący się w Kalifornii Disneyland. W obiekcie tym w ostatnim czasie doszło do niebezpiecznego zdarzenia.

Atrakcja turystyczna to jeden z synonimów USA. Na terytorium tego kraju dosłownie każdy może znaleźć coś, co go zainteresuje. Stany Zjednoczone są prawdziwym rajem także dla dzieci. Jedną z najbardziej znanych atrakcji Ameryki jest znajdujący się na terenie stanu Kalifornia Disneyland. Turyści odwiedzający park rozrywki, w którym wszystkie atrakcje są inspirowane filmami wytwórni Walta Disneya, przeżyli w ostatnim czasie coś niecodziennego.

Katastrofa samolotu w USA. Pasażerowie i pilot zginęliKatastrofa samolotu w USA. Pasażerowie i pilot zginęliCzytaj dalej

W czwartek około godziny 18:00 czasu lokalnego na terenie parku doszło bowiem do pożaru. Wybuchł on pomiędzy strefą Jungle Cruise a budynkiem Straży Pożarnej Disneylandu. Na szczęście sytuację bardzo szybko udało się opanować i żaden z turystów nie odniósł obrażeń.

- Na szczęście strażakom udało się ugasić płomienie w ciągu kilku minut - powiedział dla tygodnika "People" rzecznik Departamentu Pożarnictwa i Ratownictwa Anaheim, gdzie znajduje się Disneyland.

Pożar jako atrakcja turystyczna?

Co zadziwiające, sporo gości parku uznało jednak pożar za kolejną atrakcję turystyczną i zaczęli go nagrywać, zamiast zachować ostrożność. Turyści żartowali nawet, że zamiast fajerwerków zobaczyli prawdziwy ogień.

Jak na razie nieznane są przyczyny pożaru, ani jego oficjalne skutki. Miejscowe władze zapowiedziały, że rozpoczną dochodzenie w tej sprawie. Najważniejsze jest jednak to, że żadna osoba nie ucierpiała w wyniku zdarzenia.

Park nie został oficjalnie zamknięty, choć w niektórych jego częściach brakowało prądu, przez co wybrane atrakcje były wyłączone z użytkowania. Zwiedzanie jego terenu jest więc obecnie ograniczone.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Martyna Wojciechowska już po ślubie? Pokazała zdjęcie z Przemysławem Kossakowskim
  2. Objawy mogące świadczyć o poważnej chorobie. Nie warto ich lekceważyć
  3. Pierwszy raz od 20 lat. Australijczycy nie mogą uwierzyć, pogoda znów daje im popalić
  4. Pasażerowie PKP się ucieszą. Mają wejść w życie rewolucyjne zmiany, na które Polacy czekali od dawna
  5. Mieszkańcy w Indiach nie mogli uwierzyć. Odkręcili wodę, a gdy spróbowali "wody" z kranu, aż się zachwiali
  6. Najsmutniejsze wieści z Watykanu o Benedykcie XVI. 92-letni papież emeryt niestety jest na skraju, cały świat się modli

źródło: turystyka.wp.pl

Następny artykuł